PDA

View Full Version : Mures, septembrie 2014

CrocodiluDiluDilu
11 Sep 2014, 01:20 PM
Asa cum am stabilit in iulie cu trupa de la Marathon, a venit vremea pentru tura de 2 zile pe Mures, de la Ilia la Capruta. Fiindca toamna asta nu se arata lunga si calda, cred ca e cazul sa nu o lungim. In ciuda prognozei meteo nu prea favorabile (in 10 zile se mai schimba vremea), propun weekendul 20-21, cu rezerva ca daca vremea chiar va fi rea, sa o impingem pe mai tarziu. Deci, cine ar fi amator? Declar deschisa lista de inscrieri.

CrocodiluDiluDilu
11 Sep 2014, 06:00 PM
Ca sa va imboldesc, iata o tura mai veche pe aceeasi ruta: http://www.barcaholic.ro/f2/marinari-pe-submarin-1113-6.html#popst20516

geza
11 Sep 2014, 09:09 PM
Asa cum am stabilit in iulie cu trupa de la Marathon, a venit vremea pentru tura de 2 zile pe Mures, de la Ilia la Capruta. Fiindca toamna asta nu se arata lunga si calda, cred ca e cazul sa nu o lungim. In ciuda prognozei meteo nu prea favorabile (in 10 zile se mai schimba vremea), propun weekendul 20-21, cu rezerva ca daca vremea chiar va fi rea, sa o impingem pe mai tarziu. Deci, cine ar fi amator? Declar deschisa lista de inscrieri.
Gand la gand cu bucurie.Facem iar echipe de canoi si aducem lanterne, pentru ca noaptea nu se poate naviga fara felinare!(tarie).

BogdanTimisoara
12 Sep 2014, 09:58 AM
Ar fi admisibil sa particip, chiar daca nu am fost la maratonul de anul asta? :D

cosmiv
12 Sep 2014, 11:13 AM
Eu nu am fost la nici un TID dar cred ca voi veni la tura asta pe Mures. :)

Smokey
17 Sep 2014, 01:54 PM
Se mai aude ceva?

CrocodiluDiluDilu
17 Sep 2014, 03:37 PM
Eu trebuie sa ma retrag din cauza unor probleme medicale aparute inopinat. Dar, am inteles ca tripper33 a coagulat echipa si ca se face coborarea de la Ilia.

BogdanTimisoara
17 Sep 2014, 08:12 PM
O fi coagulat-o, dar foarte silentios. Eu personal nu am auzit nimic. Dar nu pot spune ca sunt uimit.

geza
18 Sep 2014, 12:00 PM
Vremea pentru sambata si duminica se anunta nefavorabila.Cred ca voi ramane pe Bega,daca nu cumva se aduna echipa si fara initiator.

CrocodiluDiluDilu
18 Sep 2014, 12:25 PM
Am schimbat niste mesaje si cu Tripper33: amanam pe urmatoarele weekenduri. Speram sa mai beneficiem toamna asta de vreme blanda.

BogdanTimisoara
22 Sep 2014, 09:00 AM
Vorba cantecului: "Ne mintim ca la meteo..."
Weekendul asta, desi se prognozase ploaie atat sambata cat si dumica, a fost vreme excelenta, numai buna de iesit chiar si cu innoptat la cort. Cerul partial acoperit, dar nici prea cald, nici prea frig. Sper sa mai prindem un weekend macar la fel de placut ca asta care a trecut.

CrocodiluDiluDilu
22 Sep 2014, 01:26 PM
Vorba cantecului: "Ne mintim ca la meteo..."
Weekendul asta, desi se prognozase ploaie atat sambata cat si dumica, a fost vreme excelenta, numai buna de iesit chiar si cu innoptat la cort. Cerul partial acoperit, dar nici prea cald, nici prea frig. Sper sa mai prindem un weekend macar la fel de placut ca asta care a trecut.

Eu chiar m-am consolat ca n-am fi putut face iesirea: la Oradea a plouat abundent si sambata si duminica.

BogdanTimisoara
22 Sep 2014, 03:10 PM
Adevarul e ca nu stiu cum a fost vremea pe ruta Ilia-Capruta. Eu am vazut cum a fost la Timisoara (sambata) si la Szeged (duminica), si de aici am desprins concluzia ca a fost vreme buna. Insa si eu prefer varianta ta, prefer sa cred ca pe Mures a plouat in draci :)

geza
8 Oct 2014, 08:39 AM
Sambata seara am facut o tura pe Bega~14 km iar duminica pe la 11 ne-am dus cu trei barci pana la Remetea si inapoi~20 km.Vremea a fost perfecta.

BogdanTimisoara
8 Oct 2014, 09:55 AM
Eu in octombrie nu mai am niciun weekend liber, daca cumva reusiti sa faceti tura aia pe Mures, o sa ma aveti pe constiinta pentru ca o sa crape fierea-n mine de ciuda :)

CrocodiluDiluDilu
8 Oct 2014, 12:23 PM
Eu in octombrie nu mai am niciun weekend liber, daca cumva reusiti sa faceti tura aia pe Mures, o sa ma aveti pe constiinta pentru ca o sa crape fierea-n mine de ciuda :)

Eu sunt exact in aceeasi situatie.

geza
9 Oct 2014, 08:53 AM
Facem tura in timpul saptamanii.Asa, poate rezolvam aceasta problema.

BogdanTimisoara
9 Oct 2014, 09:45 AM
Se tine de glume tanarul pensionar :))

CrocodiluDiluDilu
9 Oct 2014, 10:50 AM
Facem tura in timpul saptamanii.Asa, poate rezolvam aceasta problema.

Cum spunea Maria Antoaneta: daca n-au paine, sa manance cozonac :)

geza
13 Oct 2014, 08:14 PM
Pentru ca vi-au intrat zilele de caiacit in sac, i-mi iau partenera, o catea Saint Bernard de 4 luni si incep sa o invat canoe.De mult voiam sa plimb o fata in barca.Asta s-ar putea sa ma si placa!?