Sfat achizitie rib

Apelez la experienta voastra pentru un sfat la achiztia unui rib.
Vreau sa cumpar un rib de 3.9 - 4.8 m la care am un motor de 20 cp Honda cu cizma lunga si comanda la mana.
Am vazut in complexul Europa niste barci Aquamarine(noi) si vroiam sa stiu ce impresii au lasat celor care au habar de ele.
A doua varianta este un rib 3d Tender din 2010. Sau varianta noua, dar cu putin mai scump decat varianta second.
3d Tender x pro am folosit 4 ani si sunt foarte multumit numai ca am folosit varianta cu chila gonflabila si acum vreau rib. Iar inainte de asta am avut o "chinezarie" care s-a dezlipit in doar cateva luni. Am facut un pustiu de bine si am lasa-o unui prieten care a afut mai multa grija de ea. Tinand cont ca si 3d Tender este confectionata tot in China vreau sa stiu ce parere aveti de Aquamarine?
 
Dupa parerea mea, la un RIB cu lungimea de 3.9 - 4.8 m, ti-ar trebuii un motor mai mare....cred ca un 30 hp

Am vazut in complexul Europa niste barci Aquamarine(noi) si vroiam sa stiu ce impresii au lasat celor care au habar de ele.
Mai exact....unde ?
Si eu stiu de ceva pneumatice, dar nu RIB-uri...
 
Cum intri in complexul Europa ajungi la pod si sunt parcarile de sub pod si la dreapta. Am parcat pe dreapta si m-au indrumat baietii de la parcare. Este un stand in zona intrarii si acolo sunt tinute 2barci.
Vand Barci rib noi import China (model pentru Anglia). 4.000 Ron, Nou, Bucuresti - tocmai.ro - tocmai.ro - mobil
Am pus un link sa vezi despre ce vorbesc.
La 3d tender de 4.15 un motor de 20 cp este cel recomandat. Maxim se pune un 25 cp.
Eventual imi schimb motorul mai tarziu. Dupa ce-l scot la mezat pe al meu.
 

Back
Sus