lista benzinarii

are cineva o lista cu benzinariile din delta?sau macar stie cineva daca este benzinarie la periprava sau prin apropiere?dar la sf.gheorghe?
 
La Periprava nu stiu sigur, ca n-am ajuns de ceva vreme, dar la Sf. Gheorghe este, pe un ponton de langa pontonul vaporului de pasageri. Benzina e buna, n-am avut probleme cu ea.
 
Tulcea, la poalele dealului monumentului, Murighiol, Sf. Gheorghe, pe aici am umblat in ultima vreme.
 
Mila 23, pe un ponton amplasat cam la 1 km (parca) in amonte de debarcader, spre intrarea in Sontea.
Am cumparat cu cativa ani in urma si n-am avut probleme (aveam un Veteroc care ar fi mers si cu :noroc:, probabil), dar localnicii au motoare bune si de acolo alimenteaza.
 
:)da,la mila iti ia banii un caine dresat...ce m-am speriat cand stateam cu banii sa platesc si hop cainele...e dresat doar sa ia banii nu sa dea si restul.
 
nu e nici o gluma,e foarte tare....stai cu banii in mana sa platesti si vine cainele si-ti ia banii si ii da omului de acolo.
 
Sulina, Crisan. La Periprava nu este benzinarie.Eu am alimentat acum o luna la mila 23 si la Sulina si nu am avut probleme. Suzuki 4 timpi de anul trecut. Daca treceti prin Merhei sa aveti grija la adancime, era apa mica.
 
De asemenea este o benzinarie ponton la Crisan pe malul drept, cam pe la mijlocul satului. Benzina este buna, am alimentat de 10-15 ori si nu am avut probleme.
 
Ca sa fie toate la un loc:
Gasesti benzina la Tulcea (sunt vreo 3 pontoane), la Murighiol, la Sf Gheorghe, Sulina, Crisan, Mila23.
 
S-a deschis o benzinarie noua si la Dunavatul de Jos - persoana de contact dl Ciausu - benzina de provenienta Petrom si Rompetrol.
Un caine ca cel amintit mai sus exista si la benzinaria Star 2000 din Crisan, raspunde la numele de Elodia - si nu-i plac milanezii.
 

Back
Sus