PDA

View Full Version : Regatta Mediului - 06 iunie 2009

RobertAmbrozie
3 Jun 2009, 11:51 AM
Ne mandrim ca un yacht cu vele consuma mai putin combustibil pe mila marina parcursa decat orice alt mijloc de transport din lume. Ne bucuram de marea noastra curata , de delfinii jucausi si de locurile in care oamenii n-au apucat sa-si puna amprenta . Ne simtim datori sa spunem ca si aceasta parte a planetei, acoperita cu Marea cea Mare , trebuie pastrata asa cum am gasit-o !

Tocmai de aceea , va chemam pe mare , sa ne intrecem pentru un mesaj:

Sa pastram Marea Noastra curata!

Veniti deci la Regata Mediului, in cadrul Saptamanii Mediului Tau!

Un proiect al Ministerului Mediului, sponsorizat de Rompetrol.

Va asteptam la start , pe 6 iunie , in Mangalia!

Regata Mediului e o cursa in care vrem ca toata lumea sa se simta bine si sa performeze exceptional , fara sa se teama de lipsa de sanse. Am construit deci trei categorii: veliere mici , cu lungime de pana in 10 metri, veliere mari , cu lungime de peste 10 metri si veliere de curse .

Premii: pentru fiecare categorie 1000 euro pentru locul I ! 400 euro locul II !! 300 euro locul III !!!

Startul se va :sail: da din Portul Turistic Mangalia la ora 10.00 iar sosirea va fi in Portul Turistic Tomis .

Vom sarbatori castigatorii in cadrul unei frumoase petreceri organizate in Constanta, la restaurantul Hotelului Palace .:noroc:

cezarct2000
3 Jun 2009, 12:02 PM
buna

sant Marian skyperul de pe Maria m ar interesa mai multe detalii si instructiuni de cursa -- numai sa nu fie ca la Balcik, unde ne au lasat toti sponsorii cu buza umflata

toate cele bune

cezarct2000
3 Jun 2009, 12:14 PM
se pot face inscrierile sambata dimineata pana in ora 8? nu am cum sa ajung mai devreme in mangalia ,sau imi dati un numar de tel?sau mail

RobertAmbrozie
3 Jun 2009, 01:24 PM
v-am trimis raspuns la pm , nu e nici o problema cu inscrierea , va asteptam . Robert Ambrozie

RobertAmbrozie
3 Jun 2009, 01:28 PM
buna

sant Marian skyperul de pe Maria m ar interesa mai multe detalii si instructiuni de cursa -- numai sa nu fie ca la Balcik, unde ne au lasat toti sponsorii cu buza umflata

toate cele bune

La aceasta cursa sponsorii sunt Rompetrol si Ministerul Mediului , nu cred ca aceste 2 entitati se vor razgandi pana sambata . Si va asteptam.

bibicu13
4 Jun 2009, 11:59 AM
Nu se poate amana 2-3 saptamani ?? :D
Sa reusesc sa imi aduc si eu barca de dincolo ....

gabytzu
5 Jun 2009, 11:14 PM
care are loc in cursa de la mangalia portu tomis si pt mine k nu am pe ce sa ma dau