Glastonbury

Foarte frumos, dar parca prea mare golaneala :). Am mai fost eu prin Vama cu ocazia Stufstock, si din 3 pasi, 2 calcam in rahati ingropati in nisip :p. Era vorba sa mergem anu asta la Graspop in Belgia, da mai bine ca n-am mers, nu ma mai atrag aglomeratiile festivalurilor, nici macar moto, e doar zgomot, mizerie, betivi etc.

Cred ca mi-ar fi placut tare sa fi mers la Monsters of Rock - Moscova 1991, dupa ce au inabusit puciul lui Ianaev, acolo a fost cred cea mai teribila atmosfera pe care am vazut-o vreodata la un concert rock, mai ales cand a urcat Metallica pe scena. Excluzand bineinteles bataile intre militieni si public. Copiii aia de atunci erau la primul spectacol rock adevarat, si a fost cel mai delirant show, si acum ma trec frisoane cand revad Monsters of Rock 1991, Pantera, Metallica si AC DC, cele mai tari trupe rock ale acelui moment :rolleyes:
 
Glastonbury - The day after, sau ce a urmat

Interesante ultimele 2 fotografii din fotojurnal...
Vazind cantitatea de flacoane PET, pungi de plastic si altele, ai crede ca esti la Jurilovca sau "la iarba verde" in zona Snagov.

Pt. referinta atasat foto, la orizont Jurilovca.

Parte majora a gunoiului, purtat pe aripile vantului , ajunge in Lacul Golovita.
Cei de la Rezervatia Biosferei sunt destul de apatici, cica e problema Primariei Comunale :confused:
 

Atașamente

  • Jurilovca_vedere_spre_Golovita.jpg
    Jurilovca_vedere_spre_Golovita.jpg
    72.3 KB · Vizualizări: 19
Deja miroase a urină, bere şi sudoare!

Eu unul prefer să fiu conştient atunci când ascult muzică, de aceea nu mă atrag deloc chestiile gen Stuffstock sau Peninsula. Deh, cred că am îmbătrânit, nu mai suport Kreator-ul din liceu...:eek:
 

Back
Sus