ce facem cu doua barci cu vele ?!?!

Ceau
Am inceput incet incet drumul din Olanda spre tari mai calde (adica Valencia / Spania) si pe drum am gasit un Beneteau 38 f frumos ....
Asa ca acuma avem doua barci cu panze - Arpege Dufour 30' si Beneteau 38s5 ...
Am putea vinde Arpege-ul, dar asta parca e last resort, si nu ma lasa inima. Ce altceva am putea face cu doua barci cu panze? Idei / sfaturi / nebunii ?
Multam
Adi
 
In topicul pe care l-ai deschis anterior astuia, ne anuntai ca iti cauti echipaj pt un drum din Olanda pana in Bordeaux, iar cand s-au aratat colegi pasionati si nerabdatori sa dea curs unei asemenea oportunitati, tu le-ai taiat tot elanul, spunandu-le ca ti-ai gasit deja echipaj, deci ai vrut doar sa stie lumea ca pleci..
Acum deschizi alt topic pt a ne anunta ca ai atat de multe veliere ca nici nu stii ce sa mai faci cu ele :)
Inchiriaza-le !
 
Deci să înțeleg că va fi iarăși nevoie de skipper și echipaj? :)
Felicitări pentru achiziție.
Ceva poze cu noua doamna?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Super faina ideea cu catamaranul ! :)

Ma gandesc ca daca ar fi oameni interesati am putea folosi una dintre barci pt un grup, si in timp (adica dupa ce sunt convins ca stie lumea ce face) daca ar fi si alti skipperi din grup ar putea sa iasa cu barca fara mine.
E ceva de interes?
 
Ceau
Imi pare rau daca am taiat elanul, nu asta a fost intentia.
Oricum, a revenit barca in Olanda, si (dupa cum am zis in postul de mai jos ) cred ca ar fi interesant sa organizam un grup de oameni interesati, care ulterior ar putea-o folosi.
Sa vedem cine e interesat, si cat de interesat :)
 
Păi hai sa o folosim. Potențial interesat.
Condiții, detalii, cerințe?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ma gandesc ca cel mai simplu ar fi sa ne intalnim si sa mergem cu barca , sa ne cunoastem. Dpdv logistica, pt mine cel mai convenabil e Vineri / Luni, pt ca atunci sunt zboruri Timisoara / Eindhoven.
Daca am putea organiza ceva de genul asta ar fi un bun pas de inceput zic eu.
 
Eu sunt din Arad, mai e și Pilgrim tot din Arad, poate ne vedem la o bere.
De mâine vin în tara pentru două săptămâni

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
eu nu prea check siteul asta pt notificari, si emailul tinde sa ajunga in spam (din pacate). Ca sa fie mai rapida si mai sigura comunicarea eventual sa facem un grup pe whatsapp sau pe fb messenger? sau pe Skype? :)
 
Aproape!
De ziua de joi ce părere aveți? Pentru întâlnire. Undeva in jurul orei 19, aș ajunge cu Ștefan în Timișoara.
E ok?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 

Back
Sus