Salut prieteni pescari.

As vrea sa cumpar barca asta si astept cu nerabdare comentariile voastre.
7e57c85d071e0a66c6791c728d1024f3-1.jpg


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ce vrei sa faci cu ea? Pretul pare foarte bun, motorul e foarte misto, dar n-o sa gliseze.
Pescuit la Dunare.Nu o iau pentru agrement,sau viteza mare de deplasare.Nu stiu daca face fata pe Dunare pe distante mai mari.Nu ma pricep absolut deloc la barci,dar cred ca e buna pentru pescuit?????

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Are avantajul ca incape in portbagaj (probabil). Asta inseamna ca n-ai batai de cap cu unde o tii, cat te costa sa o dai la apa... Am un amic care are ceva asemenator si de cateva ori pe an merge de la Tulcea la Mila sa pescuiasca.
 
o barca de 3,1 metri mi se pare foarte mica, mai ales pentru 2-3 persoane. eu am avut una de 4 metri si mi se parea mica
Va salut cu respect Don Basilo.Cred ca ai dreptate in legatura cu lungimea barcii.M-am tot uitat in ultima vreme la multe modele de barci gonflabile si motoare.Am inteles ca o barca gonflabila pentru pesuit pe Dunare trebuie sa fie de buna calitate,cu kila in v gonflabila cu podea din tego sau aluminiu si un motor minim 5 cai putere.Am vazut pe internet un Kaboat de 4,30m lungime si mi-a placut.Pretul e bun(700$),dar se vand in USA.Daca este cineva care are o astfel de barca si a cumparat-o din europa,sau aveti cunostiinte care au asa barca va rog sa-mi dati un link ceva de unde pot s-o cumpar.Acum apare si intrebarea.Kaboat 430m sau 470m impreuna cu un motor de 5 cai in 4 timpi este o combinatie buna ptr pescuit pe dunare 2 persoane+bagaj?Nu pot sa pun motor mai mare si cu totii stim de ce.Vreau o barca pe care s-o pot pune pe masina(Vectra C)pe portbagaj sau inauntru ei si un motor pe care sa-l pot pune pe barca singur la nevoie.Dilema mea vine de la faptul ca nu stiu daca sa aleg o barca mai mica si de o calitate mai buna gen Zodiac,Honda,Avon etc sau sa iau o barca mai lunga gen Kaboat 470 dar care imi da mai mult spatiu.Acuma eu am citit pe internet despre Kaboat si posesorii sunt f.multumiti de aceasta barca.As vrea sa aflu si parerea unor pescari romani care au folosit sau folosesc acest tip de barca ca sa fiu sigur ca merita investitia.Astept si un sfat in achizitia motorului de 5 cai.La ce marca sa ma orientez?Eu am pus ochii pe o Honda 5 cai si 4 timpi,sau un Tohatsu.Vreau ca motorul si barca sa fie noi dat fiind faptul ca nu ma pricep la motoare de barca si nu vreau sa am surprize neplacute.Va multumesc pentru raspunsuri si astept sugestiile tuturor pro sau contra.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Te poti uita si la modelele ucrainenilor de la Elling, Kardinal K430 sau 470 Kaboat. reprezentantul lor este in Galati. Eu mi-am achizitionat anul asta modelul de 430 si sunt multumit de el cu un motor Suzuki de 9cp in 2 timpi, care ca greutate este cat unul de 4-5cp in 4 timpi. In clipurile de prezentare barca gliseaza cu un motor de 6cp 2timpi Parsun si 2 Persoane adulte.
 
Te poti uita si la modelele ucrainenilor de la Elling, Kardinal K430 sau 470 Kaboat. reprezentantul lor este in Galati. Eu mi-am achizitionat anul asta modelul de 430 si sunt multumit de el cu un motor Suzuki de 9cp in 2 timpi, care ca greutate este cat unul de 4-5cp in 4 timpi. In clipurile de prezentare barca gliseaza cu un motor de 6cp 2timpi Parsun si 2 Persoane adulte.
Multumesc Mihai pentru sfat.Am intrat pe internet si am vazut barcile.Cred ca un K430 este exact ce am nevoie.O sa-i contactez sa vad ce pret au barcile si cu siguranta o sa iau una de indata ce ajung in tara.Motorul o sa-l iau din Anglia.O sa ma uit la un 5 cai in 2 timpi fiindca sunt mai usoare asa cum tu ai mentionat.Sa spunem ca am gasit barca si acum incepe goana dupa un motor bun.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Back
Sus