Atentie la barcile romcraft510!!!

Salut si bine ai venit, as vrea sa intreb daca se simte in timpul marsului asimetria redanelor, adica daca barca trage intr-o parte. Cat despre negarantarea crapaturilor si fisurilor, nu prea cunosc producatori de la noi care sa garanteze asa ceva, o simpla intrebare la Metro despre barcile pe care le vand te poate edifica. Daca stii pe cineva care garanteaza fisurile gelcoatului sau crapaturile fibrei, spune-ne si noua, ar fi interesant de stiut conditiile de garantie.
 
Asimetria redanelor este greu de cuantificat ca influenta la un motor de 25cp,
dar in cazul ca ai fi cumparat un logan care este mai strimb cu 2 cm in dreapta fata de stanga,te-ar fi deranjat?:titanic:macar banii care ii dai.
Consider ca detaliile gen:nu asiguram garantie la fisuri in fibra,strat gelcoat
(apa intra in dublu fund,chesoane de depozitare cu bagaje,baterie) ar fi indepartat multi cumparatori.Nu stiu ce fel de barcute sunt la Metro,eu mi-am luat barca dela AMERICAN NAUTICS(ca tot se lauda ei ca sunt number one) iar pe factura scrie barca romcraft 510 cu motor mercury 25cp comanda la volan,si nu am folosit-o nici 2 luni(pret aprilie 7200 eur).
 
Nu iau apararea vreunei barci, e bine sa se stie asemenea chestii, cu toate ca aveam o parere buna despre Romcraft. Insa la ce buleli dau alti producatori, Romcraftu' e parfum :). Sincer treaba cu fisurile e cu dus-intors, se imbata romanu' nostru pe balta, face in barca o hora ca in "Operatiunea Monstrul", si dupa aia vine la firma ca i-a crapat dublul fund la Romcraft. Barcile astea sunt facute pentru estetica impecabila, dar dublul fund din fibra ingreuneaza barca si flexeaza cand calci pe el.

Tocmai de aia eu de exemplu prefer oricand o barca mai butucanoasa si poate inestetica, dar facuta sanatos cum erau lotcile facute pe vremuri la "Bratesul", cu chila si usna de stejar, care si azi dupa 25 de ani sunt preferatele pescarilor de la Dunare. Cine bate Delta si sta de vorba cu pescarii, afla cam care sunt barcile preferate de acestia. Cand e vorba de barci de agrement, treaba e mai tulbure, piata e foarte eterogena si plina de tot felul de bisnitari afoni si barcaze lucrate la buleala. Tocmai de asta indraznesc sa afirm ca acest forum este complet imun la imbarligatori si bisnitari care se lauda ca sunt number one, si prin asemenea postari lumea va sti ce sa aleaga, ca doar banii nostri nu cresc in copaci.
 

Back
Sus