Pareri motoare Evinrude

Salut,

Doresc sa achizitonez un corsar 630 trip pe care as vrea sa il echipez cu un motor nou Evinrude 40 sau 50 cai iar problema este ca nu cunosc nimic de acest motor.
Fata de celelalte marci mi se pare destul de accesibil ca si pret ,de aici si varianta Evinrude aleasa.
Ma puteti ajuta cei care detineti acest tip de marca cu cateva recenzii ,nu ar strica si o parere despre ansamblu ...
Voi folosi ansamblul in principal pentru pescuit.

Va multumesc anticipat.
 
Evinrude este OK, pacat ca nu se mai fabrica e-tech-ul (2T). Cred ca la Corsar 630 este necesar minim 60 cai . Ideal ar fi 80-90 cai. Am un prieten cu 630 si cu motor Mercury de 60 cai, nu poate mai mult de 45 km/h fara bimini la blana. Daca inchide cu bimini si pereti laterali maxim 40 km/h.
 
Din pacate nici motoarele Evinrude nu se mai gasesc,fabrica este inchisa din martie de la inceputul pandemiei ...nu se stie cand o va redeschide...deci ...trebuie sa ma orientez catre alt motor.Ma gandeam la un mercury ....
Daca cu bimini inchis merge cu 40 km/h eu zic ca e destul de ok ...ideea e sa intre pe glisaj cu 60 cai si cu ceva bagaj ..si sa nu ti motorul turat maxim ....
Prietenul tau la ced turatie sta cu motorul cand merge cu 40 ,adica e la maxim sau .....?
 

Back
Sus