Parere....

In primul rand te rupe transportul, in al doilea rand te obliga ai nostri sa ii faci certificare CE, pe o grama'de bani, in al 3-lea rand nu stii ce iei daca nu esti acolo, poti lua o gusa sanatoasa. De ani si ani ne uitam si noi ce barci arunca aia la gunoi, s-a dat un corp bun de Albin Vega, fara greement, cu 500 usd! Daca erau containerizabile, poate se meritau barcile de acolo, dar dupa cum am spus, mai mare daraua decat ocaua.
 
Poti sa-l intrebi si pe Aurelian petrolistul, e mult mai in tema decat noi, fiind de-al locului :).
 
Am gasit un site din America de vanzari ambarcatiuni la preturi de nimic

http://www.boatquest.com/laniermarine/index.aspx

Ce parere aveti ?
De cumparat nu ii greu dar cum se pot aduce....

Vezi la Sfantul Search ca s-a mai discutat necazul asta pe la noi. Si tot ca in tren a ramas: or fi ele ieftine dar daca vrei sa le aduci in EU si sa le pui steag trecolor ai o mica problema, pe ici pe colo, prin punctele esentiale, prin buzunar.
Daca insa vrei sa iei o barca cu care sa vezi lumea si ti se rupe de mandria patriotica de a sta supt tricolor, asta e alta calimera. SI se calculeaza altfel. Bafta!
 
Eu merg in noiembrie o saptamana in Boston si de aia ma uitam ce ar fi pe acolo...hmmm
Salut Valentin.
Din pacate pe 1 Noiembrie sint obligat sa scot barca din apa, altfel te-as fi invitat sa facem o tura prin laguna. Nu m-am ocupat serios de piata second hand, dar daca gasesti ceva, spune si vedem ce putem face. Romeo (skipper) a spus mai demult ca nu ar fi probleme de adus barci din EU, avind citiva barcaholici determinati la bord. Acum ca a traversat "The Big Pond" poate extinde raza de actiune. Ma gasesiti la 973-572-5035 (mobil) sau x_petrolist@yahoo.com.
PS. sint 4 ore de condus intre Wayne, NJ si Boston, MA.
 

Back
Sus