Intalnirile Barcaholicilor

Atasaz aici doua fotografii ale unor barcaholici facute la o masa tovaraseasca ce a avut loc la restaurantul "La Catalin" in data de 16 octombrie 2009, cu ocazia vizitei de lucru a tov. vali la Bucuresti. La aceasta intalnire au participat urmatorii tovarasi: vali, skipper, impaiatu, adriann, menestras care din pacate nu apare in fotografii, plecand mai devreme si subsemnatul. S/a discutat de regate, barci, vele, calatorii.
 

Atașamente

  • PIC_0007.jpg
    PIC_0007.jpg
    48.9 KB · Vizualizări: 200
  • PIC_0008.jpg
    PIC_0008.jpg
    53.1 KB · Vizualizări: 197
Ultima editare:
intalnirea o fi fost cand ziceti voi, dar data nu se potriveste, e de acu' anu !
probabil pozele sunt de la alegerile parlamentare....
 
nea Lipane cand mai treci pe la mine sa-ti fac o poza lungit pe plotter!! nu am putut sa vin la ultima intalnire de saptamina trecuta pentru ca am fost bona!!! Sunt minoritar in casa
 
Cu ocazia vizitei de lucru a tovarăşului Vili Alaskanu la Galaţi, aseară s-a adunat o brigadă de barcagii gălăţeni la cuibarul numit "corabia piraţilor" de la "potcoava de aur" din buricul târgului, asta în întâmpinarea conferinţei internaţionale barcaholice de mâine din Bucureşti :p. După cum se vede, avem şi noi "Lotca" noastră ;), şi ne-am simţit aşa mişto acolo, că mai că nu ne-au dat afară cu japca :D. Au participat maestrul Guzi cu nelipsita pipă, Vince cel semeţ, Cristi Harja, Gabi "Boris"-motociclist si caiacist veteran împreună cu soţia, Razvan şi Beni-cei 2 coechipieri de la TID 2010, Mihai doctoraş, Vili Alaskanu şi subsemnatul braconier :p.
 

Atașamente

  • barcaholici Galati 2011 002.jpg
    barcaholici Galati 2011 002.jpg
    170.5 KB · Vizualizări: 79
  • barcaholici Galati 2011 003.jpg
    barcaholici Galati 2011 003.jpg
    180.1 KB · Vizualizări: 79
  • barcaholici Galati 2011 004.jpg
    barcaholici Galati 2011 004.jpg
    145.8 KB · Vizualizări: 73
  • barcaholici Galati 2011 006.jpg
    barcaholici Galati 2011 006.jpg
    156.7 KB · Vizualizări: 71
  • barcaholici Galati 2011 009.jpg
    barcaholici Galati 2011 009.jpg
    158.2 KB · Vizualizări: 74
  • barcaholici Galati 2011 012.jpg
    barcaholici Galati 2011 012.jpg
    52.5 KB · Vizualizări: 63
  • barcaholici Galati 2011 007.jpg
    barcaholici Galati 2011 007.jpg
    174.3 KB · Vizualizări: 65
Si asta pot spune ca a fost doar prima parte. Inainte de "prima parte", a mai fost o intalnire premergatoare unde s-au intalnit numai tid-erii :Mihai, Razvan, Benny, Villy & mandea. Dam vina pe Villy (alaskanul), totul numai din cauza lui . Sta cu treburi la noi in oras vreme de vreo 10 zile... Trai nineaca !
In partea a doua si cele ce vor mai urma, mi-am propus sa mai scot la lumina din neant, cativa posesori de caiac , care habar n-au ca exista o comunitate in orasul nostru !
Pentru azi s-a lasat prins in ghearele imprietenirii, Boris !
El e cel ce de ani de zile refuza socializarile si urca in amonte pe Dunare an de an, cu caiacul lui motorizat, de la Galati pana la Calarasi, imbinand caiacul cu pescuitul. Daca se spune ca pescarii sunt de doua feluri, cei care le place sportul asta si cei care stiu sa prinda peste, Boris face parte din a doua categorie !
De mentionat ar fi ca dupa ce si-a construit singur motocicleta chopper, si-a facut si caiacul demontabil, cu coaste din placaj stratificat, stringheri din teava de aluminiu si anvelopa din poliplan. Totul executat impecabil !
Ii puteti admira ispravile fotografiate, aici: http://www.gabipasnicu.go.ro/
 
Ultima editare:
Salutare la barcagii, cu regretul ca am aflat pe ultima suta de metri, anunt curiosii ca in seara asta la 8 ne adunam din nou la cuibarul de pirati de la Potcoava de aur, fostul Stef. Ar fi trebuit sa ne adunam in weekend, dar cativa dintre noi pleaca din oras atunci. So daca nu e prea din scurt, ne vedem la locatia din pozele de mai sus in seara asta. Macar asa sa dam cu tifla miezului de iarna :p.
 

Back
Sus