"presa" si profesionalismul

...In articolul de mai sus e o informatie in titlu, "Investitii de 142 milioane euro in portul de la Constanta!" si o poza din Portul Tomis. ...
De ce draq au pus poza cu veliere ????? Cargourile sunt urate ?

Ba eu cred ca poza e corecta si articolul e gresit.
Investitiile de 142 mil se vor face exact in Portul Tomis, inclusiv silozurile de cereale, mai precis orz ca toti barcoholicii sa-si poata face berea singuri la prova calului!
 
Da, dar intre timp doamna Ministru Nutzi a insistat personal ca, dupa succesurile cu turismul ecumenic si pastoral, de acum inainte sa se accentueze napraznic turimul nautic si in acest sens toate investitiile au fost redirectionate la Tomis. Tocmai ce se voteaza acum bugetul tarii si modificarea asta e cuprinsa intr-unul din cele 6000 de amendamente!
La anul vor sa faca si o palincarie dar deocamdata nu au rezolvat problema livezilor de pruni pe care vor sa le faca pe plaje dar se opune Mazare care vrea acolo numai canepa braziliana!
 
Ultima editare:
bine ca nu ai zis nimic de orez.....ca sunt cu ochii oblici :))
Acum si cu tine, mazare intre pruni...nu merge, intre canepe....parca mai da :))
 
ca bine zici smokey, dar io am dat pe link si nu m-am mai dus mai departe, deja vedeam ozn-uri care scoteau velierul din apa, il curatzau, il dadeau cu antivegetativ si cand il lasai in apa era si cu vele NS 3D :))
 
Apel

Daca este printre noi cineva care o cunoaste pe cea mai puternica om din tara sa faca ceva si pentrul turismul nautic din Romania.

Propuneri:
1. Streep teese

2. Sa tricoteze o vela sau macar o uniforma vargata pentru chiriasul de la Cotroceni

3. Urticarie

Daca mai aveti si alte propuneri va invit sa le prezentati.
 
Daca este printre noi cineva care o cunoaste pe cea mai puternica om din tara sa faca ceva si pentrul turismul nautic din Romania.

Propuneri:
1. Streep teese

2. Sa tricoteze o vela sau macar o uniforma vargata pentru chiriasul de la Cotroceni

3. Urticarie

Daca mai aveti si alte propuneri va invit sa le prezentati.

4. Bubiţe
5. Bule
6. Başici
 
bube-n cur
maini scurte
sa-i miroasa gura (da' ce zic yo sa-i miroasa ?! sa-i puta a cacat!!)
sa aiba incontinenta fecala
etc etc
 
Nu cred ca in d-na Nutzi trebuie aruncat cu noroi ci in trepadusii care administreaza.
Exemplu graitor:
Dupa secole de incercari, propuneri,eseuri, etc s-a inaugurat cu surle si tobe "portul de ambarcatiuni de la Galati". Aprox. 80 de locuri de acostare. Investitia a fost oricum supradimensionata fata de ce a iesit la final. X% fonduri de la guvern, Y% (cam 10%) de la primarie. Administrator " Administaratia domeniului public Galati"- serviciu din cadrul primariei.
Tarife 260 lei pt o barca sub 6 metri; aprox 570 lei pentru o barca peste 12 metri . Adica din start preturi prohibitive pentru posesorii de barcute si mocaciune pentru yahturi. lasand la o parte ca trebuie sa ai mare noroc sa prinzi un loc. Intr-adevar se vede frumos de pe Dunare, e trendy sa ai barca cu enspe mii de cai putere, dar nu mi se pare corecta politica ADP Galati.
Pe de alta parte ii inteleg si pe cei de la ADP. Sa ti se dea vaca de muls pe de-a moaca si tu sa nu profiti la maxim... prost sa fii. Ce daca pulimea tine barcile tot pe unde apuca. Daca n-au paine sa manance cozonac!
 
Daca va uitati mai alent la articol o sa vedeti ca poza este de la Balcik, nici macar de la tomis si explicatia autorilor chiar releva lipsa totala de profesionalism. Sunt amatori angajati pe bani putini, dar si ei trebuie sa traiasca in tara asta, nu fiti rai.
 

Back
Sus