machete veliere la comanda

va salut... asa cum spune si titlul thread-ului execut pe comanda machete de nave, in special veliere, dar nu numai, la orice scara de constructie cei 30 de ani de experienta ma recomanda ca fiind profesionist in bransa asta,deci produsele mele sunt de calitate superiara.pentru cei interesati, poze cu lucrarile actuale, mail: vasile_gabi2000@yahoo.com
 
va salut... asa cum spune si titlul thread-ului execut pe comanda machete de nave, in special veliere, dar nu numai, la orice scara de constructie cei 30 de ani de experienta ma recomanda ca fiind profesionist in bransa asta,deci produsele mele sunt de calitate superiara.pentru cei interesati, poze cu lucrarile actuale, mail: vasile_gabi2000@yahoo.com

asta e una din ele...
 

Atașamente

  • BOUTRE3.jpg
    BOUTRE3.jpg
    25.6 KB · Vizualizări: 220
La machete e un pic mai complicata treaba. Daca sunt 100 de machete in competitie, teoretic pot toate 100 sa ia medalie de aur daca executia lor este corspunzatoare medaliei de aur, dar numai unul dintre ele ia locul 1.
 
in cazul asta imi cer scuze, am mai auzit de genul asta de clasamente pe la concursurile canine, iau 5 caini medalia de aur fiecare la rasa lor dar in topul general numai unul este pe locul I(de exemplu).

oricum: POZEEEEE
 
Daca-mi permiteti, va pot spune (cu toate ca Gyula sigur stie) ca Gabi e cel mai titrat navomodelist machetist galatean, sub aripa caruia am crescut de cand eram mic si-mi luat suturi in cur de la Valerica Jalba :D. De aproape 30 de ani de cand il cunosc, nu conteneste sa uimeasca gashca de modelisti cu migala, perfectiunea detaliului si realizarile lui deosebite. Salutare Gabosule :).
 
multumesc pentru aprecieri. modelul nu a reusit decat al 4-lea loc cu 95 puncte cel mai mare punctaj fiind de 97,33(al unui model medaliat de altfel si la mondiale cu argint!)voi mai pune poze cand voi mai face...
 
Stimate crocodiludilu, ma simt dator sa fac o corectare in ceea ce ai spus:barca din poze este o caravela din sec 15, cu care, se pare, Cristofor Columb a facut el insasi cele descoperiri...:cool:Adicatelea "La Nina". Bragozo-ul venetian este o nava cu fundul plat, folosita pe lacuri, fluvii sau pentru cabotaj...in diverse scopuri, dar in special pentru pescuit, chiar si la inceputul sec 20.Este nava care m-a fascinat de pe vremea cand ma incaltam cu fesu' si pe care visez sa o posed intr-o buna zi la scara 1/1!Cu scuzele de rigoare si cu respectul cuvenit, atasez doua poze de detaliu...
 

Atașamente

  • barcaholic.jpg
    barcaholic.jpg
    32.8 KB · Vizualizări: 120
  • barcaholic1.jpg
    barcaholic1.jpg
    73.4 KB · Vizualizări: 126
remember me? ultimele realizari in materie...
 

Atașamente

  • poza 5.jpg
    poza 5.jpg
    133 KB · Vizualizări: 99
  • poza 3.jpg
    poza 3.jpg
    109.4 KB · Vizualizări: 107
  • poza 2.jpg
    poza 2.jpg
    78.5 KB · Vizualizări: 103
  • poza 1.jpg
    poza 1.jpg
    102.4 KB · Vizualizări: 121
cargou 4800 tdw

Va salut, barcaholici... obiectul din imagine se vrea a fi macheta unui cargou tip Azuga de 4800 tdw (construit in anii 70 la galati), manufacturata acum mai bine de 20 de ani.As avea nevoie de planuri pentru ea, in vederea restaurarii, macar o vedere laterala si una de deasupra. Ma puteti ajuta ? Multumesc.
 

Atașamente

  • PICT0428.jpg
    PICT0428.jpg
    57.1 KB · Vizualizări: 104
Va salut, barcaholici... obiectul din imagine se vrea a fi macheta unui cargou tip Azuga de 4800 tdw (construit in anii 70 la galati), manufacturata acum mai bine de 20 de ani.As avea nevoie de planuri pentru ea, in vederea restaurarii, macar o vedere laterala si una de deasupra. Ma puteti ajuta ? Multumesc.

Salut,
Cred ca gasesti mai multe informatii la Muzeul Marinei din Constanta. S-ar putea sa gasesti chiar macheta. Oamenii de acolo mi-au facut o impresie deosebita.
 
Daca o dam in machete luati si de la Costel o modesta contibutie, care nu e campion ci o face ca hobby
Santa Maria nava amiral a lui Cristofor Columb 1492
Drakar viking
 

Atașamente

  • DSC_0020_resize.jpg
    DSC_0020_resize.jpg
    54.5 KB · Vizualizări: 67
  • DSC_0021_resize.jpg
    DSC_0021_resize.jpg
    73 KB · Vizualizări: 65
  • DSC_0022_resize.jpg
    DSC_0022_resize.jpg
    63.9 KB · Vizualizări: 71

Back
Sus