bateau veena

impaiatu

old timer
mda, vreau sa-mi vand strutzo-camila ,canoea numita Bateau Veena!:D
prietenii mai vechi de pe aici stiu despre ce e vorba, pt. cei ce nu stiu : canoe cu fund plat dupa planurile gratuite de la bateau.com , lungime 4.35 ,latime 0.80 (pana aici e strutzu)
modificata special pt. tura de la T.I.D astfel incat acum se prezinta cu una suprastructura itzita deasupra (asta ar fi camila)
vine dotata cu greement facut in casa :) cu suprafata velelor( politarp) de aprox 3 MP ,carma tip Antonov (ruseasca :)) :)) ) dar are nevoie de una bucata derivor tzapan .
usor de padelat cu ea ,mai ales daca esti Arnold si mi s-a parut destul de indestructibila.
poate fi vazuta ,pipaita ,mirosita ,linsa , mestecata ,gustata ....etc , la domiciliul meu!
mentionez ca am tinut-o la caldura ,cu mancare calda si bautura rece!
pret 12 meleoane vechi .:eek: CE OFERTA!!!!!
nu mai pun poze pt. ca mi-e prea lene acum dar ezista niscaiva prin forumu asta, imagini ce prezinta ca strutz si ulterior ca strutzo-camila .

ROG SERIOZITATE !
 
hai da bre ne-a impaiatule 12 meleoane bre da dc bre atat ca a fost la tid acum serios vb o aveai vanduta daca cereai si mata un pret de criza:banana:
 
hai da bre ne-a impaiatule 12 meleoane bre da dc bre atat ca a fost la tid acum serios vb o aveai vanduta daca cereai si mata un pret de criza:banana:
da bre nea Florine da' are valoare sentimentala ,in rest ..............yoc!
inca nu m-au apucat crizele si pser sa nu , ca atuncea fac urat rau!:iupi:
 
Si la TID cu ce-ai sa mergi,cu ceva "Marfa-calitateSuperioara "?
sau cu banii din achizitie,iti cumperi un caiac care sa ne faca mucii hatzuri ?:noroc:
 
Si la TID cu ce-ai sa mergi,cu ceva "Marfa-calitateSuperioara "?
sau cu banii din achizitie,iti cumperi un caiac care sa ne faca mucii hatzuri ?:noroc:
la T.I.D intentionez sa merg calare pe skiff avandu-l ca mus pe Orafaz ,cu ocazia asta am sa-i arat ce-i ala ghiu.
in portbagaj voi avea o cantitate insemnata de carbit ,cabluri electrice, manusi de protectie ,plase de peste etc
sau daca nu, imi fac alta canoe sau caiac.

news; tocmai ce am fost apostrofat telefonic de prietenul Orafaz , drept pt. care dau aici o erata:

L.O.A - 14.2
L.W.L - 13.7
Widest Beam - 2.6
dimensiunile sunt date in picioare ,sper sa-i stea in gat Orafazului !:eek:
 
dimensiunile sunt date in picioare ,sper sa-i stea in gat Orafazului !:eek:
Intre prieteni, picioarele se dau in cur, fiind deja de notorietate faptul ca acestea reprezinta un pas inainte.
Cat despre ghiu, noi, barcaholicii de la Calarasi, ii spunem boom.
Iar de la TID, daca ajungem pana la Mare, zic sa o tinem tot asa pana la Odessa, ca au bagat chibrituri ieftine de import.
:noroc:
 
Intre prieteni, picioarele se dau in cur, fiind deja de notorietate faptul ca acestea reprezinta un pas inainte.
Cat despre ghiu, noi, barcaholicii de la Calarasi, ii spunem boom.
Iar de la TID, daca ajungem pana la Mare, zic sa o tinem tot asa pana la Odessa, ca au bagat chibrituri ieftine de import.
:noroc:
imi place ca ai idei bune ,parca ne si vedem ;Sgrumala si Bidoaie !
alegeti tu care esti!

intre timp sa mai dau o strigare ; hai la canoe........hai la canoe .....ieftine si ......buna ,hai neamule......ia monomaranu mah..........!
 
imi place ca ai idei bune ,parca ne si vedem ;Sgrumala si Bidoaie !
alegeti tu care esti!

intre timp sa mai dau o strigare ; hai la canoe........hai la canoe .....ieftine si ......buna ,hai neamule......ia monomaranu mah..........!

Unde vad si eu poze cu strutocamila?
 
salutare hombre,
ma pui intr-o situatie dificileanu ; daca o dau (deci n-am dat-o inca) nu stiu cu ce ma prezint la T.I.D ,actiune de care nici macar nu sunt sigur ,deci iti dai seama in ce dilema sunt!
totusi ;poti sa treci pe la mine ,poate te conving ca nu-ti place si in felu' asta rezolvam problema.
pace tuturor!
 

Back
Sus