Identitate vizuala - Barcaholic

Admin

Administrator
Gasiti atasate cateva elemente de identitate vizuala pe care le puteti folosi dupa voie, daca aveti nevoie. Singura rugaminte este sa respectati proportiile imaginilor, adica sa nu fie distorsionate imaginile.

Cand nu se poate folosi culoarea standard (#476cb1 - RGB 71, 108, 177) se poate merge pe variantele alb/negru.
 

Atașamente

  • flamura.jpg
    flamura.jpg
    17.5 KB · Vizualizări: 21
  • barcaholic-rotund.jpg
    barcaholic-rotund.jpg
    19.6 KB · Vizualizări: 20
  • barcaholic-rotund-logo.jpg
    barcaholic-rotund-logo.jpg
    23.6 KB · Vizualizări: 30
  • barcaholic-alb-negru.jpg
    barcaholic-alb-negru.jpg
    12.6 KB · Vizualizări: 16
  • barcaholic-alb-negru-inv.jpg
    barcaholic-alb-negru-inv.jpg
    12.6 KB · Vizualizări: 14
Da, Domne. Asta e!!.

În curând va ajunge brand de ţară.
De unde iau culoarea cu codul care l-aţi indicat DVS. ?
 
Ultima editare:
Am salvat in mai multe formate
 

Atașamente

  • SiglaBarcaholic.pdf
    64 KB · Vizualizări: 47
  • vectorial.zip
    469.7 KB · Vizualizări: 29
Mulţumesc!
Am reusit cu ajutorul ataşamentului, cu codurile date, să obţin culoarea respectivă în Corel Draw
 
Ultima editare:
arata bine (desi eu eram fan al design-ului lui florio :) )
poti sa pui si un format vectorial ?

Mersi, Ghyoc. :) Sigla aia jongla cu cerintele de atunci ale admin.
Insa si eu optez pentru simplitatea acesteia din urma, fiind totodata si foarte sugestiva pentru site-ul barcaholic .

Bravos, asa sa ramana in veacul veacului ! :)
 
Barcaholicul anului 2010

Postez aici fiindca sunt convins că nu numai identitatea vizuala defineşte www.barcaholic.ro ci atât utilizatorii forumului cât si cei care sunt alături de noi, chiar şi prin simple gesturi de sponsorizare, vesta Besto Dinghy 50 fiind de la Catalin, http://www.barciinbagaje.ro iar rucsacul venind direct de la Oradea din partea colegului CrocodiluDiluDilu, http://www.govest.ro cărora le apreciez gestul în mod deosebit.
Mulţumesc comunităţii celor cu drag de ape şi celor care m-au apreciat în anul ce a trecut şi înţeleg că fiind un an mai dificil şi criteriile de alegere a barcaholicului anului 2010 au fost cu 25% coborâte. Aşa cum am mai spus, e rândul meu să mă retrag din competiţiile viitoare, după exemplul lui Vali fiindcă sunt multi colegi cu mult deasupra mea şi ca pregătire, şi ca îndemânare, şi ca mile marire dar şi ca oameni. Nu stiu dacă şi ca patiseri :), dovadă ştrudelul următor. Promit să ţin flamura barcaholicilor ridicată la vergă, atât în cinstea oamenilor ce definesc comunitatea cât şi prin fiecare din proiectele ce vor veni sau sunt în curs de desfăşurare: Izvor 1 ,3, 5, 7 şi visul suprem: Izvor 11.
Oricand, chiar de veţi fi doar în trecere prin Galaţi sau ne vom întâlni în diverse tabere şi veţi dori a face o plimbare cu familia într-un tandem sunteţi invitaţii mei.
 

Atașamente

  • CIMG2546.JPG
    CIMG2546.JPG
    174.3 KB · Vizualizări: 32
  • CIMG2558.JPG
    CIMG2558.JPG
    239.7 KB · Vizualizări: 28
Ultima editare:

Back
Sus