cu barca cu motor prin jurul Bucurestiului,,

Salut,,
De curand sunt fericitul propietar al unei barcute gonflabile honwave si al unui motoras" honda de 5 caluti,,, nu am luat-o musai pentru pescuit ci pentru
plimbari ,, intrebarea mea este daca cunoasteti locuri cat mai aproape de bucuresti unda sa pot sa ma ''dau'' cu barcuta,, si sa fiu in legalitate sa zic asa ,, multumesc
 
Multumesc Alex,, daca o sa reusesc sa-i fac revizia motorasului o sa incerc weekendul asta o iesire, inca nu am testat nici motorasul nici barca,, dar pe valea argovei ai idee ?? e permis plimbatul cu barca ??
 
Am fost de cateva ori cu caiacul, dar nu am vazut alte caiace sau alte barci, nici macar ale localnicilor.
Cred ca atata timp cat nu te duci la pescuit, si poti sa le demonstrezi oamenilor ca nu ai venit pentru pescuit, lumea te lasa in pace.

Am marcat pe harta locurilor de lansare un punct intre Ulmu si Faurei, unde ar merge lasata barca la apa. Panta este foarte lina, si se poate ajunge cu auto pana in buza apei. Eu zic ca risti cel mult o atentionare, desi altfel iesi in evidenta cu barca cu motor fata de caiac.
 
Multumesc Mihai ,, cand o sa ajung pe acolo, o sa dau de stire pe site,, dracia dracu,,, in tara asta sunt numai restrictii,,,
 
De barajul de la Dridu ce stiti? Am fost de vreo trei ori anul asta (2018) la pescuit si am vazut cateva barci pe apa, atat localnici cat si pescari cu gonflabile. Ce-i drept, nivelul apei a fost de fiecare data diferit, iar toate structurile de pe fund(copaci, craci) nu m-au incantat. Poate in zona barajului? (Cu respectarea distantei legale, binenteles)
 

Back
Sus