Plotare planuri, taieri la cutter-plotter

impaiatu

old timer
Prin prisma joibului meu, de curand am achizitionat un cutter-plotter de 1300mm latime, asa ca daca aveti nevoie de transpunerea planurilor pe hartie la 1:1, va stau la dispozitie.Deasemenea va pot face sabloane sau stickere pt. personalizarea barcutelor, barcoa... sau a altor obiecte plutitoare sau nu.
Si daca tot imi fac reclama p-aici, trebuie sa mentionez ca dipun si de o mini tipografie digitala cu formatul maxim A3+.
Afise,mape de lucru, pliante, flyere, carti de vizita, bani falsi :))) etc.
Plotarea planurilor se poate face in creion, pix sau marker permanent, pe hartie pana la 1067mm iar pretul pe Mp este de 5 Euro. Oferta valabila doar pt. barcaholici.
 
Taie pana la 1260 de mm putand permiteo latime maxima de 1300mm.Cand spui material perforat cred ca te referi la acel "window graphic" pentru colantarea suprafetelor vitrate.
 
Tricouri personalizate, incepand de la 30 de lei/bucati, in functie de comanda.De exemplu; 40 de lei pt. un singur tricou. Gama larga de culori, bumbac 100%.
Convertirea desenului in vector intra in pret. :D
Se pot face si imprimeuri prin termotransfer (cel mult in trei culori) sau prin sublimare, in policromie la rezolutie foto.
 
Tricouri personalizate, incepand de la 30 de lei/bucati, in functie de comanda.De exemplu; 40 de lei pt. un singur tricou. Gama larga de culori, bumbac 100%.
Convertirea desenului in vector intra in pret. :D
Se pot face si imprimeuri prin termotransfer (cel mult in trei culori) sau prin sublimare, in policromie la rezolutie foto.

O sa-ti fim clienti . Deja s-au scos primele tricouri ale grupului nostru cultural, pe departamente . De exemplu eu am primit titlul de cercetator principal la departamentul "Vin rosu", Gabi aceeasi functie la departamentul "Shaorma cu de toate" , se pregateste departamentul "Chefal si Deep Purple" , avem destule de imprimat . Prin orice metoda vrei tu : osmoza, mitoza, sublimare, policromie, poligamie, etc.... Rezistent sa fie ! :)
 
Prin prisma joibului meu, de curand am achizitionat un cutter-plotter de 1300mm latime, asa ca daca aveti nevoie de transpunerea planurilor pe hartie la 1:1, va stau la dispozitie.Deasemenea va pot face sabloane sau stickere pt. personalizarea barcutelor, barcoa... sau a altor obiecte plutitoare sau nu.
Si daca tot imi fac reclama p-aici, trebuie sa mentionez ca dipun si de o mini tipografie digitala cu formatul maxim A3+.
Afise,mape de lucru, pliante, flyere, carti de vizita, bani falsi :))) etc.
Plotarea planurilor se poate face in creion, pix sau marker permanent, pe hartie pana la 1067mm iar pretul pe Mp este de 5 Euro. Oferta valabila doar pt. barcaholici.

Sorine, ai si material autocolant rezistent la apa/intemperii/UV ? Pentru lipirea pe ambarcatiuni in chip de nume, sigla sau numar de inregistrare .
 
Sticker pentru Barcaholici

Salut, va propun un format de sticker pe care sa-l lipim, membrii forumului, pe bordul unde sta de obicei conducatorul ambarcatiunii imediat sub bordul liber.
Caracterele sunt de culoare gri deschis iar fundalul transparent. Daca Sorin le poate face cromate e si mai bine. Se vede foarte bine pe orice culoare de fond a barcii.
In attachment gasiti formatul in PDF.
Va rog sa va spuneti opiniile.
 

Atașamente

  • BARCAHOLIC Sticker.pdf
    2.9 KB · Vizualizări: 131
Salut, va propun un format de sticker pe care sa-l lipim, membrii forumului, pe bordul unde sta de obicei conducatorul ambarcatiunii imediat sub bordul liber.
Caracterele sunt de culoare gri deschis iar fundalul transparent. Daca Sorin le poate face cromate e si mai bine. Se vede foarte bine pe orice culoare de fond a barcii.
In attachment gasiti formatul in PDF.
Va rog sa va spuneti opiniile.
Se pot face si cromate dar asta inseamna un pret ceva mai ridicat, din cauza foliei.
Mie-mi place foarte mult fontul folosit.
 
ce parere ai te bagi sa ii rescrii artistic numele si numarul lui Lindor ? metoda e la alegerea ta si ma gandeam si la un logo pe vreo 20-30 de tricouri, daca da mai vorbim
 
ce parere ai te bagi sa ii rescrii artistic numele si numarul lui Lindor ? metoda e la alegerea ta si ma gandeam si la un logo pe vreo 20-30 de tricouri, daca da mai vorbim
Scrisul artistic e a doua mea natura.:) Glumesc dar sigur ca ma bag. Recomandarea mea pt. inscriptionarea numelui pe barca, este de a se folosi folia taiata pe cutter pe post de sablon aplicandu-se negativul dupa scoaterea caracterelor.Dupa metoda asta am imprimat si numele Teleleului pe el, la fel Costel pe al sau Scorillo si ultima data Bucius pe El Bucho. In cazul asta se foloseste o folie mult mai ieftina si o lingura de vopsea cat de cat rezistenta la UV.Raspunsul e valabil si pt. Florin, daca nu tine neaparat sa aplice numele cu autocolant.

Intrebare; "lindor" e deja scris artistic pe barca sau vreti sa schimbati fontul? Daca e deja scris, am nevoie de o poza facuta cat mai explicita a numelui.
 
printuri

Lindor e scris cu litere autocolante cumparate de la turci si aplicate de mine, au rezistat la tavaleala toata vara si inca mai rezista, dar la primavara vreau sai dau o fata noua barcii si implicit sa-i rescriu numele , asta inseamna complet nou cu ce caractere artistice vrei, conditia sa treaca de exigentele Mariei (fata mea),
referitor la tricouri ma gandeam ca cei care vin la bord sa beneficieze de tricouri personalizate,
plus Maria a facut niste fluturasi de prezentare care trebuiesc printati e de lucru, eu sunt prin India acum dar asta nu e o problema majora,
 
Lindor e scris cu litere autocolante cumparate de la turci si aplicate de mine, au rezistat la tavaleala toata vara si inca mai rezista, dar la primavara vreau sai dau o fata noua barcii si implicit sa-i rescriu numele , asta inseamna complet nou cu ce caractere artistice vrei, conditia sa treaca de exigentele Mariei (fata mea),
referitor la tricouri ma gandeam ca cei care vin la bord sa beneficieze de tricouri personalizate,
plus Maria a facut niste fluturasi de prezentare care trebuiesc printati e de lucru, eu sunt prin India acum dar asta nu e o problema majora,
Intamplator sunt si un mic actionar al unei tipografii digitale, asa ca se pot tipari si ideile Mariei. Despre noul font cu care va fi scris "Lindor" e de vazut; un font consacrat sau unul original dupa un brain-storming, asa cum a facut Costel cu inscriptionarea lu' "Scorillo".Deasemenea, nici in privinta tricourilor nu e nicio problema, de la grafica pana la punere in opera.

Anyway, va multumesc tuturor pt. interesul acordat mie, in acest noian de producatori de cani, sepci tricouri, ace, brice, ...........Promit preturi mai mult decat decente, prietenesti.
 
Sticker Motor

Salut Sorine,
In attachment gasesti un format PDF pentru numele barcii si un format Word pentru motor.
La cel cu numele barcii m-ar interesa sa fie un argintiu (in loc de gri) iar fondul sa fie transparent.
La cel pentru motor fondul trebuie sa fie negru, iar culoarea rosie sa fie rosu adevarat si nu un caramiziu.
De taiat la dimensiune o sa mi-le tai eu.
Formatele sunt A3 si din fiecare format vreau cite doua exemplare.
Astept un raspuns.

PS N-am reusit sa atasez Word-ul de 13.5 KB.
Mai incerc sa-l atasez la un alt raspuns.
Bafta.
 

Atașamente

  • DELMAX.pdf
    9.4 KB · Vizualizări: 33
Sticker pentru Barcaholici

Daca tu ai sa printezi o foaie cu mai multe sticker-e si le dai la bucata fiecaruia care va imprima la tine, si altceva, pretul va deveni modic.
Am incercat sa-ti trimit si formatul Word pentru motor aici. Dar nu-mi incarca serverul documentul. Pot sa-ti trimit in alta adresa?
 
cum pe aici sint o gramada de necredinciosi,asta se trage de la guvernele in curs spre jilava,ce-l mai bine ar fi sa ne 'tragi',am spus ne,nu sa ne-o,cite un tricou la fiecare barcaholic,cu emblema de rigoare.pe viitor colt cu romana in bucuresti,chiar o sa-ti platim pentru munca depusa,exact ca fiscul cind treuie sa-ti returneze banii incasati gresit.
pe bune,sa ne hotarim ce culoare de tricou sa adoptam,si sa-ti trimitem un camion la poarta sa le mizgalesti.ce parere aveti?nu de alta da' sa stim si noi cu cine vorbim pe la parastase,cununii,scandaluri in circiumi,taieri de mot si botezuri....de barci.
tot inainte !
 
Daca tu ai sa printezi o foaie cu mai multe sticker-e si le dai la bucata fiecaruia care va imprima la tine, si altceva, pretul va deveni modic.
Am incercat sa-ti trimit si formatul Word pentru motor aici. Dar nu-mi incarca serverul documentul. Pot sa-ti trimit in alta adresa?
Salut,
adresa mea de mail este radusrn@gmail.com
In PDF-ul atasat sunt cele doua inscrisuri pt babord respectiv tribord. Intrebare; ce cota trebuie sa aiba numele barcii (de la stanga la dreapta) si deasemenea numarul de inmatriculare? Dupa ce-mi raspunzi am sa vin si cu un pret pe bucata.
O precizare; inscriptionarile le tai pe cutter din folie autoadeziva, profesionala, culoarea nedepinzand de calitatea vreunui print, deci rosul sigur va fi rosu.:)
 

Back
Sus