Vand remorca REPO peridoc PEB 4017/07

Vand peridoc nou 4 m 750 kg

http://www.repotrailers.ro/produs/Transport ambarcatiuni/peridoc-peb-401707-pret-oferta-103

Dimensiunile și greutatea produsului

4000x1700 mm

Greutate proprie: 175 kg

Masa maxima autorizata: 750 kg

Numar axe: 1

Caracteristici peridoc:

Sasiul este din otel, complet zincat de calitate superioara.
Poate fi echipat cu role sau sine.
Osia nu este echipata cu sistem de franare, iar suspensia este pe bara de torsiune.
Instalatia electrica conform normelor in vigoare, cu catadioptri laterali (4 buc), lampi spate pentru numar, ceata, pozitie.

Accesorii optionale:

roata de manevra
roata de rezerva
troliu manual 450kg

Pret: 3400 lei(TVA inclus)

Alte mentiuni:

Remorca va fi livrata cu carte de identitate, instructiuni de utilizare, certificat de conformitate si garantie
Modalitate de plata: 50% avans, restul la livrare
Termen de garantie: 24 de luni


Avantajele utilizarii unei remorci:

Costuri reduse cu personalul - un sofer doua transporturi;
Eficienta in transport – nu consuma combustibil, ulei, antigel, alte consumabile;
Taxe si impozite mici - maxim 50 ron/an;
Costuri minime de intretinere - maxim 100 ron/an;
Costuri ZERO cu taxa de drum;
Costuri minime cu asigurarea pentru raspunderea civila auto - 100 ron/an;



Adresa: Bd. Iuliu Maniu, nr.309-317, vis-a-vis intrare PRAKTIKER Militari, in incinta VICTORIA SA.
Telefon: 0753 192 930
Mail: vanzari.bucuresti@repo.com.ro
 

Atașamente

  • WP_20151102_001.jpg
    WP_20151102_001.jpg
    187.2 KB · Vizualizări: 6
Ultima editare:
Sa inteleg ca modelul prezentat mai sus este fara dispozitiv de franare inertial si are masa maxima autorizata 750 kg ?!
Avand in vedere prevederile noilor reglementari rutiere putine autoturisme mai pot tracta acest model ,fabricati si peridocuri cu o masa maxima autorizata sub 750 kg ?
 
Cam asa-i... Eu le-am cerut ajutorul sa detarez o remorca de-a lor si am fost tratat cu mare flit, ar fi trebuit sa bat vreo 1200 km pana la ei la fabrica si inapoi ca sa-mi schimbe placuta prinsa in 4 popnituri si sa-mi de o hartoaga!
Cat despre pedepsele pentru tractarea de remorci peste limita vehicolului dar in limita permisului vad ca sunt amenzi contraventionale de categoria IV (art. 102 lit. 24. nerespectarea regulilor privind remorcarea vehiculelor), 315-700 lei (??), fara penalizare cu puncte.
 
Salut,
Nu e chiar asa!
Art.102.
(1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa a IV-a de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de persoane fizice:
24. nerespectarea regulilor privind remorcarea vehiculelor;
(2) Amenda contraventionala prevazuta la alin.(1) se aplica si conducatorului de autovehicul sau tramvai care savârseste o fapta pentru care se aplica 6 puncte de penalizare,conform art.108 alin.(1) lit.d).
Stima!
 
Pai e invers Alex, cine ia 6 puncte cf 108(1)(d) ia automat si amenda din categoria IV cf 102(1). Nu si viceversa.
 

Back
Sus