incepator

Salutare si bine v-am gasit!
Sunt un incepator absolut in ceea ce priveste barcile si sporturi nautice in general.
Pana acum m-am dat de cateva ori pe power-boats prin delta, ca simplu pasager nemultumit de viteza mult prea mare cu care cei care conduceau respectivele ambarcatiuni intelegeau sa mearga pe canalele inguste. :confused:

Am dat din intamplare de barcaholic.ro, in timp ce ma uitam cam cat ar costa o barcuta cu care sa ma duc cu cativa prieteni la pescuit in delta. Dupa ce am descoperit forumul, au urmat cateva zile in care am citit aproape tot ce s-a scris in ultimul anpe forum si mi-am adus aminte de visele copilariei cand, influentat de "Toate panzele sus" si "20.000 de leghe sub mari", visam ca odata o sa strabat si eu pamantul in lung si-n lat :)

Deci, daca aveti nevoie de echipaj pentru una din iesirile voastre pe mare/delta/vre-un lac, si nu v-ar deranja un incepator care sa va asalteze cu intrebari (mai mult sau mai putin prostesti), eu sunt available.
Iarasi, daca cineva lucreaza la o barca (prin zona bucurestiului) si are nevoie de o mana de ajutor, astept un semn.

Vreau sa invat cat mai multe, inainte de a imi pune probleme serioase daca sa ma apuc sa strang bani sa cumpar o barca pentru ajuns in noua zeelanda sau sa incep sa-mi construiesc propria barca :).

Numai bine,
Adi
 
salut Adi D si bine ai venit printre noi!:noroc:
nu pot sa-ti spun ziua exacta dar in orice caz in urmatoarele doua saptamani ma apuc de lucru la o barcuta de 4.2 metri, un skiff dragut care e si preferatu' lui Lipan ,membru aici pe forum !cu siguranta am sa te anunt cand incep, nu pt ajutor ci doar ca ar fi un prilej minunat sa ne intanlim in jurul unei gramezi de lemne!:noroc:
 
:)) organizam la mine un curs intensiv de lipit placaje ,din pacate duc lipsa de scaune asa ca vom sta pe navetele de bere!:noroc:
 
In cazul asta poate puneti si aici pe forum ceva macar din mirosul ala de mici pe care-i haliti acolo la Chitila :D.
 
Super! Lada cu bere o aduc eu :noroc:
Sper doar sa nu afecteze prea tare procesul de fabricatie pe de o parte/invatare pe cealalta :)
 
Eu zic sa lasati betia dupa lansarea la apa, mai bine va balanganiti atunci decat in timpul constructiei (riscand sa faceti si barca balanganita :) ) (joke)
 
Domnul home made, domnul impaiatu, domnul vali, si tot asa, dar avem gratare si aici, la calarasi, pe malul borcei. Gasim si ceva bere, daca doriti. Daca nu, macar luam un Biborteni, vorba lui Bibanu'. Chef de treaba sa aveti, ca restul vine de la sine...
 
Propun sa trecem pe apa plata ca nu mai stie nimeni despre ce vorba, desi a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult. Ce anume a inceput sa-mi placa? Nu ma intrebati ca nu-mi mai amintesc.
 
desantul !

treaba voastra !voi a-ti vrut-o,o sa organizez un desant de barcaholici cind o sa va asteptati mai putin !:banana:
 
Ce-mi place golaneala de pe forumu' asta :), daca vin la Calarasi cred ca am sa-mi iau si camera de raba cu mine, sa cobor pe Dunare pana acasa, ca nu cred ca am sa mai fiu in stare sa conduc :D (sau mai curand n-o sa mai vreau ;))
 

Back
Sus