Barcuta mea gonflabila de la Decathlon

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
In povestea aceasta, un print din Golden Sands, intalnind "Barcuta mea gonflabila de la Decathlon", nu in padure ci pe ape leganate, se indragosti de ea... Si intr-o zi o saruta !!!! Asa s-a petrecut TRANSFORMAREA !!! :cool::cool::cool:[/QUOTE]

scuza-mi interventia, poti incerca sa formatezi un pic acea pagina ... se suprapun info din dreapta peste body ...
 
Multumesc...

In povestea aceasta, un print din Golden Sands, intalnind "Barcuta mea gonflabila de la Decathlon", nu in padure ci pe ape leganate, se indragosti de ea... Si intr-o zi o saruta !!!! Asa s-a petrecut TRANSFORMAREA !!! :cool::cool::cool:

scuza-mi interventia, poti incerca sa formatezi un pic acea pagina ... se suprapun info din dreapta peste body ...

Te rog spune-mi ce browser folosesti si la ce rezolutie ??? Site-ul este "optimizat" natural prin "tema" folosita pentru Chrome si Mozilla si conceput sa arate "bine" pentru o rezolutie minima de 1280 x 800. L-am testat char acum la 1024 x 768 si nu se suprapun pozele peste body.

Multumesc oricum pentru interventie.
 

Ok, m-am prins, este vb de Mozilla si IE. Chrome-ul afisaza corect, chiar si la 1024 x 768. Acesta este un forum Wordpress "prefabricat" in care (inca) nu stiu sa umblu. Astept / accept :):):) orice ajutor, cu multumiri anticipate.

P. S. Multumesc tuturor care mi-au atras atentia. Voi incerca sa remediez.
 
Un prinţ din Levant îndrăgind vânătoarea
prin inimă neagră de codru trecea.
Croindu-şi cu greu prin haţişuri cărarea,
cântă dintr-un flaut de os şi zicea:

- Veniţi să vânăm în păduri nepătrunse
mistreţul cu colţi de argint, fioros,
ce zilnic îşi schimbă în scorburi ascunse
copita şi blana şi ochiul sticlos...


Ooops ! asta-i din alta "poveste" ...:):):)

In povestea aceasta, un print din Golden Sands, intalnind "Barcuta mea gonflabila de la Decathlon", nu in padure ci pe ape leganate, se indragosti de ea... Si intr-o zi o saruta !!!! Asa s-a petrecut TRANSFORMAREA !!! :cool::cool::cool:

Parca ar fi inceputul unei noi serii Shreck ;)
 
Ori nu inteleg eu... ori...

A deranjat pe cineva postul meu ??? Daca "DA" ... rog sa mi se spuna SI "de ce"... Daca "NU", pur si simplu am 'inteles' eu gresit...

Te asigur ca remarca cu Shrek nu era tendentioasa si postul tau nu m-a suparat sau deranjat cu nimic. Eu m-am uitat si la trimiterea facuta de tine si combinatia prea suna ca povestea de inceput a serialului Shreck, fata de continuarea din desenul animat :)
 
Cu scuzele de rigoare...

Pentru Forum GDD va rog utilizati numai Chrome, TOATE celelalte browsere afisaza "naspa", nu inteleg de ce ... :confused::confused::confused: Momentan nu am alta solutie... Multumesc de intelegere !!! :):):)
 
Un nou topic pe Forum GDD...

Colegul nostru Republicii a initiat un topic nou pe Forum GDD : Traseu Dunavatu de Jos - Crisan, pe ape mici

Cunosc foarte bine :cool::cool::cool: :eek::eek::eek: toate posibilitatile de traversare a Deltei Centrale in orice conditii de ape mari / medii / mici in acceptiunea "definitiei" :):):) date de mine in sectiunea Glosar de termeni si conventii generale, insa eu mi-am "acordat" turele de anul acesta in functie de evolutia Cotei apelor Dunarii de la Tulcea, in sensul ca odata cu scaderea dramatica a apelor m-am fatzait numai pe ape mari, lasand Delta Centrala mai de-o parte ... :p:p:p si nu am "cunostinte actualizate" despre eventuale noi obstacole aparute ca urmare a furtunilor, asa ca rog pe cei care au parcurs recent traseele sugerate de mine in cadrul topicului nou deschis pe Forum GDD sa contribuie si ei...

Multumesc anticipat !!!

P. S. Mentionez inca o data faptul ca am initiat Forum GDD cu unicul scop de a centraliza si a "consolida" informatiile despre Delta Dunarii.
 
... Si inca o Harta a "Magistralelor Albastre" din Delta Dunarii...

Deoarece sunt ape extrem de mici... si mai ales in continua scadere... (azi 01.09.2013, cota apelor Dunarii la Tulcea masoara +44 cm - Cotele apelor Dunarii la Tulcea pe Ghidul Deltei Dunarii), am realizat pentru cei "grabiti", care nu au chef sa citeasca informatiile detaliate despre ture si canale accesibile pe diverse cote ale Dunarii, o Harta a "Magistralelor Albastre" din Delta Dunarii.

Harta este "Completely Safe", in sensul ca pe aceste "Magistrale Albastre" nu exista obstacole submersate decat pe lateralul canalelor iar adancimea apei nu scade in nici un punct sub 1.5 m, INDIFERENET de cota apelor Dunarii de la Tulcea !!!

Sa (va) foloseasca... !!! ...
 
Un nou up-date...

Canalul Sireasa l-am parcurs de mai multe ori si am reusit sa-l si descriu. Acum, pentru comparatie, am inserat o galerie de poze cu ramura nordica, pe ape mici. Pentru cei care vor sa citeasca toata descrierea : Delta de Vest – Canalul Sireasa si pentru cei care vor sa vada numai up-date-ul : GALERIE DE POZE III (Canon 50x) – 18.08.2013 : Intrarea nordica pe Canalul Sireasa si parcurgerea ramurei nordice a canalului pana la convergenta celor doua ramuri

Sa vedeti ce diferenta este intre ape mari si ape mici... :):):)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Back
Sus