Cruiser cat A 44 picioare

Smokey...in primul rand vreau sa spun ca nu stiu , cineva a spus prima data sa fac ceva mai mic ca sa nu ma bag in ceva fara iesire....am de gand sa fac asta in consecinta ma documentez si mai ales am gasit in acest forum o larga insiruire de sfaturi si bune si batranesti.
 
Smokey....cate ceva despre mine am 37 de ani si 2 fete, 3 cu nevasta, 4 cu soacra......ok ...idea cu velierul e veche dar am tot pus-o la spate ba cu cariera ba cu constructiile, ba cu copiii...acum voi avea examenul pentru cond ambarcatiune cu vele si sper sa-mi pun in practica ideile....pregatirea mea e vasta.....meseria mea se potriveste ca o manusa cu mersul pe mare dupa parerea unora e chiar indicat....unde altundeva decat pe fundul marii sa se potriveasca un licentiat in drept?
 
dupa parerea unora e chiar indicat....unde altundeva decat pe fundul marii sa se potriveasca un licentiat in drept?

Te pomeneşti că eşti şi tu vreun jude pe la vreun tribunal sau curte sau, mai rău, vreun rechin de avocat, că deh, se potriveşte cu marea, oceanul.
 
oricum sunt pregatit sa scad 15 picioare din pretentii. .

Daca mai tai 15 picioare din proiect treaba e rezolvata.Intr-o luna iesi pe mare in concediu.Cum zicea si "prietenul" telefonist intercontinental piata SH e la nivelul cel mai scazut acum si ar fi pacat a nu te folosesti de asemenea ocazie.De exemplu in jur de 10m pregatita pentru croaziera avand si cabina de comanda pe punte ceea ce e mai rar la asemenea yachturi mici.La 34.000 de euroi.
http://cgi.ebay.de/SY-NAB-32-Ketch_...&itu=UCI&otn=3&ps=6&clkid=8954557325166861796

Pacat ca nu stii germana sa vezi ce dotare are dar asa cum e ai putea pleca de maine in croaziera pe ocean.
Parerea mea e ca daca tot nu pui "umarul" la constructie ca sa savurezi placerea DIY ci numai platesti niste meseriasi tamplari care sa se chinuie cu facutul pentru ca asa se va intampla dupa cum zicea si Vali ai putea cumpara SH intr-o saptamana si sa savurezi deja sezonul care vine.
 
Ultima editare:

Back
Sus