Volvo Ocean Race 2008-2009

Multumesc, dar nu e in totalitate meritul meu..., am intrat in joc mai repede...asa se explica milele in plus . Ieri seara am stat pe loc dupa ce o rotire a vintului m-a prins cu spinnackerul ridicat, bilantul ...-112 mile. Astazi am incercat sa recuperez dar se pare ca vintul va scadea mult prin zona:mad:...)

Se pare ca e un bug in legatura cu spinacherul; l-au mai dezbatut si altii pe forumul de la VGG. Nu poti ramane cu el ridicat decat daca poti sa-l controlezi din 10 in 10 minute altfel ramai ca mine acum 2 zile ore intregi cu 0 noduri. Code zero e sfant, si in game si in realitate!
 
Se pare ca e un bug in legatura cu spinacherul; l-au mai dezbatut si altii pe forumul de la VGG. Nu poti ramane cu el ridicat decat daca poti sa-l controlezi din 10 in 10 minute altfel ramai ca mine acum 2 zile ore intregi cu 0 noduri. Code zero e sfant, si in game si in realitate!

Am simtit asta de mai multe ori, treceam la havy pentru o peroada scurta dupa care reveneam si totul era Ok .
Ai idee cum afiseaza pavilionul national...?
 
Ai idee cum afiseaza pavilionul national...?

Cred ca sant in faza de test cu asta, au numai cateva steaguri si cred se se vor afisa automat. Toata lumea se intreaba pe forum cum se face si nu au inca nici un raspuns. Mai asteptam cateva zile!

Ati vazut ca primii cinci clasati sant toti francezi?
 
la mine a aparut steagul automat. banuiesc ca este in functie de adresa de email de pe yahoo. eu le-as pune pe amindoua ....
 
la mine a aparut steagul automat. banuiesc ca este in functie de adresa de email de pe yahoo. eu le-as pune pe amindoua ....

A aparut pt ca e USA si asta a fost unul din primele afisate. Probabil ca lucreaza la steaguri si pe masura ce le termina le afiseaza. De exemplu pe lista mea acum sant mai multe steaguri decat acum o ora!
 
Ce ziceti, cand se vor rupe panzele si va trebui sa cumparam altele ? Eu am un feeling ca asta e strategia jocului...
 
Nu va obositi cu bautura, o dai eu oricum ... de toate pentru toti :iupi:

Am plecat 1 saptamana si l-am rugat pe dragul meu frate sa traga carma spre sud dupa ce trec de checkpoint ... si binenteles ca m-a plesnit de Brazilia :eek:
 
Nu va obositi cu bautura, o dai eu oricum ... de toate pentru toti :iupi:

Am plecat 1 saptamana si l-am rugat pe dragul meu frate sa traga carma spre sud dupa ce trec de checkpoint ... si binenteles ca m-a plesnit de Brazilia :eek:
Să înţeleg că ai eşuat pe Copacabana sau în curtea lui Roberto Barros? :p
Era să bag şi eu spaima în gagicile de pe Ipanema, după o serie nesfâşită de probleme consumatoare de timp la serviciu. :eek:
Am citit pe forum de un tip care a tras în Ghana! :D

BTW, dacă am început cursa un pic mai târziu, o să fim penalizaţi prin dublarea poziţiei la sosirea în Cape Town?
 
Mai conteaza ... ma gandesc ce se va intampla cand vom trece prin stramtori ?!?!

Trebuie sa-mi iau PDA si internet mobil :iupi::happy-banana:
 
În sfârşit, vânturi bune! Ce plăcere să mergi cu peste 17 noduri după ce te-ai târât prin calmul acela cu 3-4! Kaapstadt, here I come! Peste o zi şi ceva situaţia vânturilor se va complica însă niţel în zonă, aşa că le urez succes colegilor care vin din urmă.
 
Mda, deja cativa din noi navigam cu vantul din fata. Foarte neplacut. Eu am decis sa ma duc spre sud, cu riscul sa o iau in balarii decat sa ma uit dupa 12 ore si sa vad barca tot acolo.
 
Se pare ca s-au scufundat serverele virtualregatta.com :

"504 Gateway Time-out
The server didn't respond in time. "

Fuck, si Eufrosina mea ce face cand serverul e picat, cine o fi preluat echea barcutei mele ? b-)
 
Se pare ca s-au scufundat serverele virtualregatta.com :

"504 Gateway Time-out
The server didn't respond in time. "

Fuck, si Eufrosina mea ce face cand serverul e picat, cine o fi preluat echea barcutei mele ? b-)

...se pare ca totul e "down"...:)

de patru ore mergeam cu 13 Knt si nu am miscat nici o mila...:mad:
 
Se pare ca s-au scufundat serverele virtualregatta.com :

"504 Gateway Time-out
The server didn't respond in time. "

Fuck, si Eufrosina mea ce face cand serverul e picat, cine o fi preluat echea barcutei mele ? b-)
furtuna mare... sper ca au backup :p
 
...se pare ca totul e "down"...:)

de patru ore mergeam cu 13 Knt si nu am miscat nici o mila...:mad:

Eu am mers de dimineaţă cu 21 de noduri şi am pierdut la greu poziţii. Apoi, spinakerele tuturor au căzut şi bărcile au înţepenit. Altă poznă: mergeam pe acelaşi cap cu Cacasoto şi cu o viteză aproape dublă, însă inexplicabil, acesta se îndepărta de mine... :titanic:
 
Eu am mers de dimineaţă cu 21 de noduri şi am pierdut la greu poziţii. Apoi, spinakerele tuturor au căzut şi bărcile au înţepenit. Altă poznă: mergeam pe acelaşi cap cu Cacasoto şi cu o viteză aproape dublă, însă inexplicabil, acesta se îndepărta de mine... :titanic:

Am pile la frantuji!:banana:

Au picat serverele de dimineata pt ca de azi tot pe ele ruleaza si Vendee Globe si cred ca n-au putut duce atata trafic. Sa speram macar ca n-au pierdut toate datele!
 
Eu am mers de dimineaţă cu 21 de noduri şi am pierdut la greu poziţii. Apoi, spinakerele tuturor au căzut şi bărcile au înţepenit. Altă poznă: mergeam pe acelaşi cap cu Cacasoto şi cu o viteză aproape dublă, însă inexplicabil, acesta se îndepărta de mine... :titanic:

Cred ca e din cauza Vendee Globe... Am inceput cursa o data cu ceilalti si in citeva minute am ajuns pe locul 8.000...:D
Poate au mutat Bermudele pe traseul nostru si asa se explica anomaliile...
 

Back
Sus