Plaje si locuri de baie in zona Biograd - Zadar - Dugi Otok - Kornati

Smokey

Mic barcaholic
Stiti ceva locuri de baie, golfulete, ancoraje in zona Biograd - Zadar - Dugi Otok - Kornati?

Ma tot uit pe Google Earth & Panoramino dar numai stancarii vad ...
 
Era o plaja cu "nisip" pe insula Ciovo insa la ei nisip inseamna margaritarul de la noi. Eu ti-am mai spus ca ala micu' al meu mi-a dat cu lopatelele in cap dupa ce si-a dat seama ca nu poate sa isi faca si el un castel ca omu' ....

Baga un ochi si aici insa nu spera la multe: http://www.croatia-beaches.com/
 
Multam de link, tot in stilul asta am gasit http://www.crobeaches.com Aici vad ca se axeaza pe cele unde ajung masinile cu turisti :shit:

Nu vreau neaparat nisip, dar sa poti intra in apa fara sa-ti rupi picioarele ... A mea aia mica nu-i prea interesata de castele, mai mult de balaceala :)
 
Ultima editare:
Pe ruta Sibenik - Kornate ce locuri de popas stiti? Am gasit pe net 2 porturi: Muna si Kaprike ... ideea e ca daca nu pot sa fac Sibenik-Vrujle (sau Piskera) dintr-o bucata sa am o varianta de oprire.
 
Tocmai ce am revenit din zona asa ca abia acum am vazut mesajul tau. Ai uitat Logorun ?? Super priveliste seara (Tribunj in stanga si Vodice in fata iar de pe insula se poate vedea un apus beton peste Kornate) + super zona de facut baie (pontonul ala de beton are amenajata inclusiv o scara de inox iar apa in stanga pontonului este ideala pt copii). Sa nu uitam ca in dreapta restaurantului parasit tufa de menta a prins radacini asa ca 3-4 frunze pt un mojito le ai asigurate. Apa in fata pontonului are fix 2.5 m asa ca poti sa acostezi.
 
Cum sa uit de Logorun :) ... Logorun era in plan pentru prima zi de mers (Biograd-Sibenik), dar a cazut din motive medicale (criza de rinichi la echipaj, revin). Intrebare de mai sus era pentru situatia nefericita in care nu pot ajunge in prima zi la Skradin si ma opresc in Tribunj, apoi dimineata la Krka si saltam Primostenul din plan si plecam direct spre Kornati. Ideea era daca trebuia sa opresc pe la mijlocul drumului din diverse motive sa am un loc fain de refugiu.
 

Back
Sus