Planuri cruisere tractabile - trailer-sailers

Salut Sebba, din pacate barca mea (cel putin momentan) nu e de vanzare. Poate o voi vinde in timp, daca imi voi construi altceva. In curand am sa pun toata povestea ei pe forumul capcompas.ro.
Important e sa te informezi cat mai bine inainte de a lua o decizie, vizavi de a-ti construi sau cumpara un velier. Pentru asta, incearca intai sa te dai cu mai multe barci, sa le simti comportamentul si diferentele. Si forumurile sunt utile, te poti informa teoretic, dar practica e cea mai importanta. Pana la practica, mai poti citi pe aici, s-au discutat ceva mai in amanunt particularitatile tehnice ale velierelor monococa: Monococi
 
multumesc ptr raspuns Vali
practica in Arad nu prea am unde sa fac si pana nu ajung pe Litoral nu prea cred ca am sanse sa pun piniorul pe vreun velier
 
Nu cred ca exista o varianta mai buna de a incerca mai multe veliere odata decat Barcaweek 2013. Deci, daca-ti faci timp, poate poti ajunge macar pentru vreo 2 zile la malul Dunarii, si sunt sigur ca lumea va fi mai mult decat incantata sa te plimbe cu vela ;).
 

Back
Sus