Marinari pe submarin

daca-mi pot permite o sugestie , crocozaure ; mai mulye glume cu cacat ! :))
deasemenea asta a a fost o gluma de rahao.
.

Rusine!!! Crocodilul isi "varsa' sufletul pentru noi ca sa ne delectam cu astfel de scrieri alese si asta e raspunsul tau??? Se pare ca intr-adevar esti NOT UNDER COMAND. Admin, cand se face curatenie?
 
Rusine!!! Crocodilul isi "varsa' sufletul pentru noi ca sa ne delectam cu astfel de scrieri alese si asta e raspunsul tau??? Se pare ca intr-adevar esti NOT UNDER COMAND. Admin, cand se face curatenie?

nasol scos din context!
era doar o gluma ,Gigele, ce naiba ,relaxeaza-te putin! suntem intre prieteni si putem sa glumim ,chiar daca o facem intr-un mod mai neortodox.
Crocozaure ,sper ca n-ai luat drept afront cuvintele mele si ai inteles ce am vrut sa spun.

e usor sa te lasi prada replicilor caustice .
n-am s-o fac ci am sa cer doar putina flexibilitate tuturor membrilor acestui forum.

acum ,Admin ,gaseste-mi un loc pe forash! dar sa fie mai in fatza , te rog!
 
Hmmm. Se pare ca am imbatranit si am inceput sa prostesc de nu inteleg astfel de "subtilitati". Ce-ar fi sa ma lamuresti ce voiai sa spui cu acele vorbe?
Zici ca asa se glumeste intre prieteni... ma intreb cat de bine il cunosti pe Crocodil de-ti permiti astfel de glume.
 
Ce-ai vrut sa spui, mai egzakt impaiatule?????

mai egzact a fost o simpla gresala pe care am corectat-o ulterior.
tarziu am vazut ca si tu te-ai ambalat aiurea. te-a dus mintea sa interpretezi "muie" in loc de "multe".
am o tastatura in germana si de multe ori fac greseli de ortografie dar tendinta "romanului" de a sari la gatu' altuia e deja cunoscuta pt. mine ,asa ca nu ma mira interventia ta.
 
Hmmm. Se pare ca am imbatranit si am inceput sa prostesc de nu inteleg astfel de "subtilitati". Ce-ar fi sa ma lamuresti ce voiai sa spui cu acele vorbe?
Zici ca asa se glumeste intre prieteni... ma intreb cat de bine il cunosti pe Crocodil de-ti permiti astfel de glume.

hai sa-l lasam pe Crocodil sa hotarasca daca l-am deranjat sau nu .
vad ca te-ai inscaunat ca "arbiter elegantiarum" si avocat al poporului , fara sa fii solicitat.
 
Scuza-ma te rog dar se pare ca mintea ta e mai perversa decat a mea, eu m-am sesizat referitor la dejectiile pe care le-ai varsat. Nu aspir la titlurile de care pomeneai, dar putina decenta nu strica. Chiar si intre prieteni. Si cu asta am incheiat
 
1. Sunt absolut convins ca Impaiatu nu a vrut sa-l jigneasca pe Crocodil.
2. @gigitolan - ce inseamna sa se faca curatenie?
 
@tibiti "Detalii pe www.expert-mediere.ro. La fel si pentru serviciile de contabilitate, expertiza contabila, fscalitate".
daca tot vanezi greseli de ortografie.
dupa cum suna "expert-mediere" ,se presupune ca ar trebui sa fii tipul care stinge focul ,nu cel care pune paie, dar se pare ca ultima dintre actiuni aduce mai multi bani ,so.....!

@nene gigi, mintea mea nu e perversa ci doar diferita de a ta , asta inseamna ca daca nu intelegi ceva , nu inseamna ca tre' sa dai cu ciocanu' si sa distrugi.
orice s-ar intampla ,n-am sa-mi iau "jucariile" si sa plec d-aici.
n-am luat in deradere ,nici macar o secunda, postarea Crocodilului ,dimpotriva , am spus ca apreciez stilul si as cumpara oricand o carte scrisa de el ,mai ales in asemenea maniera!
se pare ,ca mai mult decat mine , ai reusit cu brio sa otravesti acest topic.

sunt putin contrariat de modul cum mi-ati sarit la beregata, pt o simpla gluma ,caracteristica mie ,presupun.
 
Mai baieti, nu mai bine va pupati si va dati mana? Stilul de glume specific la Chitila cred ca nu e chiar nou pe-aici ... Totusi, in cazul in Crocodilu' se simte lezat il rog sa-mi spuna.
 
Mai baieti, nu mai bine va pupati si va dati mana? Stilul de glume specific la Chitila cred ca nu e chiar nou pe-aici ... Totusi, in cazul in Crocodilu' se simte lezat il rog sa-mi spuna.

foarte elegant , dom'le!
eu credeam ca Adminul va deschide un nou topic : despre constipatii si alte probleme ;aici!
adica un link catre...!"D

sunt multumit de decizie dar, cu mintea mea perversa ,inca mai astept parerea Crocozaurului.
 
ok! inseamna ca am interpretat gresit, caz in care, personal, imi cer scuze! N-am vanat greseli gramaticale ci un mod de adresare... modul in care tu ai pus-o acolo semana (la imperativ) cu o jignire inimaginabila.. (incearca sa citesti si tu ca mine - mai ales ca nu se folosesc diacriticele in rutina de-aici!) Nu neg ca poate m-am grabit cu postarea dar pe viitor ar trebui sa fii si tu mai atent.. este totusi un loc public unde ne adresam (pot fi si copii interesati de subiectele astea, te-ai gandit?!)
Nu ar trebui sa le iei personal ci sa recunosti ca ai sarit putzin calul fatza de postarile premergatoare!
By the way navigatia, indeosebi cea cu vele, se mandreste cu statutul sau superior in ce priveste moralitatea si cavalerismul.

ps
Expert-mediere desemneaza cele doua calitati pe care le posed in momentul de fata: expert contabil si mediator!

ps.2 Esti vechi aici ... nu ar trebui sa te gandesti sa-ti iei jucariile si sa pleci la primul impuls neativ!!!
"negativ"
cu tine chiar m-as pupa ,dar am herpes!:D
"atentie la neatentie" ! este un paradox si n-are rost sa dezvoltam acum.
te-ai legat in continuare de gresala mea ,facuta din cauza tastaturii.
in contextul pe care cuvantul "mulye" a fost pus ,orice profesor de romana ar putea elucida problema intr-o secunda.
acelasi cuvant cu pricina l-am citit si eu de doua ori (fiindca chiar verific eventualele greseli) dar cu mintea mea "perversa" tot "multe" l-am citit!
in fine ,sa ne pupam ca fetele ;asa....mai in aer!
 
Semne, semne

Pai sa nu mai crezi in semne? Vere, postul cu nr. 555, pe 10.10.'10, steagul cu capul...., ne indreptam spre dezastruuuuuuuuuu!!!!!:iupi::iupi::iupi: Ce-o sa mai fie cu noi la postul 666 din 06.06.'ş-înc-un 6 ???
 

Atașamente

  • semne.jpg
    semne.jpg
    38.9 KB · Vizualizări: 50
Mai baieti, nu mai bine va pupati si va dati mana? Stilul de glume specific la Chitila cred ca nu e chiar nou pe-aici ... Totusi, in cazul in Crocodilu' se simte lezat il rog sa-mi spuna.

Sambata, dupa ce am postat povestea, mi-a picat PC-ul asa ca atunci cand, spre seara, m-a sunat Impaiatul, habar nu aveam de toate aceste discutii. Pe scurt, gestul Impaiatului e menit sa restabileasca normalitatea, eu personal consider subiectul incheiat si nu-mi ramane decat sa sper ca ciondanelile nu vor lasa nimanui sechele. In alta ordine de idei, apreciez faptul ca, vorba cantecului Fratilor Petreus, "num-odat-oi striga mai/si-or veni prietinii mei ...". Cat despre mine ... ca sa fie clar ca sunt OK, va mai pregatesc o poveste :)
 

Back
Sus