cerere de ajutor la barcagii

salutare la barcagii !
dupa cum stiti mi-am facut canoea de pe bateau. am umblat putin la plan si e mai mare si mai "inalta" decat in planuri.

m-am dat deja cu ea pe arges, pe dunare si pe mare. la mare chiar pe valuri si evident, nu e facuta pt mare. dar am un prieten acolo si am dus-o la el intr-o zi si i-am atasat un "picior" paralel, de 2m lungime, exact cum sunt canoele din pacific de la pescari. bai mergea ireprosabil si pe valuri si cu 2 persoane in ea. ramane totusi foarte sensibila la vant.

acuma am un plan si dupa cum stie fiecare barcagiu care si-a construit o barca, mor de nerabdare sa ma tin de el: vreau sa fac bucuresti > marea neagra doar in barca mea. sa plec de pe undeva de pe dambovita, unde nu mai sunt poduri sau blocaje, apoi arges si dunare pana la sfantul gheorghe.. nu conteaza cat timp imi ia. singura problema dupa cum va imaginati, sunt banii: pentru alimente si daca mai ramane ceva, sa imi iau si o vesta de salvare asa just in case.. Am reusit sa strang ceva dar mai e nevoie. O sa dorm in cort pe mal noaptea..si nu stiu ce fac cu ea odata ajuns la sf gheorghe. Daca e o si vand.. doar sa fac drumul asta..

asa ca fac apel la barcagii care stau mai bine cu banii si au ceva marunt disponibil incat sa se stranga de niste conserve

eu mai am niste rasina daca o vrea cineva.

va scriu aici un cont unde sa bagati ceva marunt: ro33ingb0000999901978535

va multumesc mult, poate ne vedem pe drum pe undeva si va tin la curent daca reusesc sa plec !

pun aici cateva poze si mai pun si linkul de pe facebook.
http://www.facebook.com/album.php?aid=15123&id=100000305778334&l=c67de77988
 

Atașamente

  • 1.jpg
    1.jpg
    7.3 KB · Vizualizări: 93
  • 2.jpg
    2.jpg
    6.6 KB · Vizualizări: 99
  • 3.jpg
    3.jpg
    4.9 KB · Vizualizări: 76

Back
Sus