Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18

Topic: motoarele Mercury

eu sunt la al doilea motor mercury. nu pot sa-ti spun cat de bune sunt in comparatie cu altele, dar cel putin au suport oficial in romania. o revizie completa a unui outboard uzat de 60 de cai cu tot cu inlocuirile pieselor uzate (membrane, etc) m-a costat 1000 ron. si au facut treaba buna.

Junior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    7

au cel mai bun Service si mecanici cu specializare in SUA,preturi bune la motoarele mici iar fiabilitatea motorului e super,doar sa cereti modelul "salt water" care au ceva mai bine facuta anodizarea!

un Diesel in-board e cel mai indicat, daca vrei sa folosesti in anumite cazuri si vele si motor, guvernarea va fi dificila cu un out board, pe cand cu un auto navalizat poti beneficia si de un AC, guvernarea va fi si ea mai simpla, siguranta in exploatare va fi maxima, daca ai un out board ce faci cu el pe furtuna? de ajuns sa ia apa in electrica( am patit-o eu)si sa vezi distractie la maxim

toate motoarele out-board au "anodizare" care de fapt se numeste protectie catodica, poate fi activa sau pasiva, depinde de nava, fibra sau tabla

Quote Originally Posted by RobertAmbrozie View Post
    Ati folosit vreun motor Mercury ? Multumit ?
    Da. Multumit, o singura exceptie, intr-o zi ploioasa cind aproape ca mi-a facut paru' cretz. Am incercat sa-l pozitionez, am pus mina pe capac si...brrrrrrrrr, m-a scuturat de nu m-am vazut
    Izolatia firului unei bujii bat-o vina'
    Last edited by simba_the_sailor; 5 Jul 2010 at 09:46 AM.

6.  

Junior Member
    Locația
    Amara Ialomița
    Posturi
    2

Da, de ceva ani am unul achiziționat nou de 5 cai și este ff bun. Nu m a lăsat niciodată. Merge ca in prima zi. L am folosit pe o pneumatica la pescuit in delta și pe Dunăre.

Bună ziua! Am achiziționat de curānd un Mercury F25M și trebuie sa ii fac revizia īn garanție. Pentru cei din zona Brăila-Galați, aveți idee dacă cei de la Marina Brăila sunt autorizați sa facă lucrări in garanție Mercury? Nu prea ma īncāntă sa ma duc la Tulcea dacă am posibilitatea sa fac revizia la Brăila.

Nu mai e nevoie, s-a rezolvat.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Bookmarks