Intâlnire în Bucureşti

as veni si eu daca mai e loc :)
nu stiu daca scap de pe plantatie chiar la 6 dar sigur nu intirzii peste 6:30
 
-Mai dati-mi un Becks!
-N-avem Becks.
-Pai pana acum ati tot avut!
-Pana acum dvs. ati baut Heineken!


61578_154193184604447_100000412981448_375576_6230346_n.jpg


PS Dupa impretenirea asta eu am ramas cu doua mari nelamuriri:
- cum mananca porcii din Belize nuca de cocos
- cine a platit la final.

PPS Care vii maine dumineca la Flugtag 13.00 sa incurajam echipa impaiata?
 
Ultima editare:
<<PS Dupa impretenirea asta eu am ramas cu doua mari nelamuriri:
- cum mananca porcii din Belize nuca de cocos
- cine a platit la final.>>

pai vezi daca n-ai fost atent?
 
Intalnire de animale acvatice in bucale, plus Redbull Flugtag 2010...:D.

Joi seara la 11 ma suna vechiul meu amic Florin, catamaran-istul constantean: Vali, am ramas cu echipa incompleta, esti ultima mea speranta! Eu: gata man, maine dimineata sunt la bucale, ne vedem acolo.
Pentru un animal tehnic ca subsemnatu', crescut in rigoarea sporturilor tehnico-aplicative, impresia mea despre Flugtag era despre o bufoniada comerciala importata, ceea ce nici n-a fost prea departe de adevar ("spiritul" Redbull-shit bla bla, participanti ageamii si unii de-a dreptu' retarzi etc). Avand totusi in vedere ca e cam singurul tip de distractie al generatiei de azi, plus ca totul era asigurat de organizator, am zis ca merita sa ma bag. Daca as fi stat prea mult sa cantaresc argumentele pro-contra, insemna ca, vorba Impaiatului, "te-ai hodorogit, martalogule", adica am inceput sa kandesc deja a pamant, ceea ce n-o sa se intample prea curand :p.
Cel mai mult insa imi doream sa ajung la "serbare" la Gil, mai ales ca se anunta cea mai crancena adunare de barcagii, numai personaje unu' si unu' ;). Absenta notabila, care ar fi pus capac intregului ansamblu folcloric, a fost "chelu", care deja cred ca isi cam da cu barda ca a lipsit. Nu-i nimic Aditza, las ca ne-om gasi noi vreodata la o serbare adevarata pe balta, ai sa ma fugaresti tu acolo :p.
Ajung eu vineri pe la pranz in bucale, si dupa ce ma calaresc cu un milion de conservari in ambuteiajele miezului zilei, ma gasesc cu Sorin si Florin plus Andreea, impreuna cu care formam echipa "Outdoor Disa-Stars", constatand ulterior ca suntem cam cei mai purisani dintre competitori (mai erau si unii bosorogi de-a dreptu', dar razleti). Asta s-a vazut si mai tarziu, in timpul pregatirii aparatelor, cand fara sa vrem devenisem mentorii si asistenta tehnica ai atator echipe de hormonauti pitoresti, simpatici tare in inocentza si inconstientza varstei de aur (pe limba amicului meu Skepja erau din-aia batuti cu p..a-n cap).
Primele 2 zile au fost dedicate asamblarii si finisarii "gargaritei cu reactie" concepute si construite de Florin, care gargarita la final a respectat cam toate principiile valabile ale aerodinamicii, mai putin zborul :D. In prima zi eu am fost cam irascibil vizavi de spalatii pe creier care ne tot pisau cu tot felul de fleacuri si nu ne lasau sa ne facem treaba, la care Impaiatu mi-a ripostat "te-ai hodorogit martalogule". A doua zi a fost randul lui Impaiatu sa fie cu mu-mu, la care eu i-am atras atentia ca a uitat sa-si faca laba de dimineata, ca uite eu ce vesel sunt :banana:.
Vineri dupa 6 jumate il sun pe Nicu-homemade: "multe salutari din Galati barcagiilor ancorati la terasa de la Gil, si multe regrete ca nu m-am putut alatura si eu reunirii unei asemenea auguste elite", iar dupa 5 minute le spun "Bau" aparand din spatele lui Nicu-Lipan: v-am pacalit, si vorba Impaiatului, am venit sa va mai scad media de varsta (cu toate ca mezinul era domnu' coach, Bogdan, invingatorul TID-ului). Ce a urmat nu poate fi descris in cuvinte, si singurul meu regret a fost ca (inca) nu mi-am realizat fantezia suprema, anume sa ne huidumanim la asemenea golaneli undeva in balta, sa fim toti cu barcazele, sa ne aruncam cu barbeta sticlele si haleala, si sa cadem peste bord de atata bautura. Din pacate eu n-am putut sa beau suficient incat sa concurez cu personajele cele mai "incalzite" ("omul cu ochii mici si prietenosi" plus consumatorul de Heineken :)), dar oricum o performanta am realizat: in drumul spre cuibar cu taxiul impreuna cu Florio si Bogdan, am convertit la barcaholism un biet taximetrist, cocalar iremediabil din nastere, care ne-a marturisit ca scopul lui suprem in viata tocmai a devenit cumpararea unei barci.

Va urma ;).
 
numai pot de ras, dear Marta(logu). Cat te-ai hotarat tu daca mai ramai la masa si pana ati adus bagajele am facut conversatie cu soferul, dar nu banuiam ca asculta si cu altceva decat cu urechile. A fost drumul lung sau ati povestit voi din secretele alea oculte dupa ce am coborat eu?

PS: felicitari pentru dansul de la redbull flushthing
 
....Absenta notabila, care ar fi pus capac intregului ansamblu folcloric, a fost "chelu", care deja cred ca isi cam da cu barda ca a lipsit.

Sa vedem daca are curaj sa vina aici in fata clasei sa spuna cum l-a pedepsit pe el Doamne-Doamnele barcaholicilor ca n-a participat la ceaiul dansant.
Hai curaj ca se putea si mai rau, spune aici sa te-auda toata lumea si sa ia aminte sa nu mai faCA CA tine!

...Ce a urmat nu poate fi descris in cuvinte, si singurul meu regret a fost ca (inca) nu mi-am realizat fantezia suprema, anume sa ne huidumanim la asemenea golaneli undeva in balta, sa fim toti cu barcazele, sa ne aruncam cu barbeta sticlele si haleala, si sa cadem peste bord de atata bautura. ..

Ala eu, ala eu! Se face clar simtita nevoia unei imprieteniri mai de durata, organizata pe barci si in locuri cat mai pustii. Cum tocmai m-am intors de la asemenea paranghelie eu zic sa punem mana (vorba lui Vali) si pe la anul sa facem noi o Barca-week, sa ne intalnim frumusel vreo saptamana in Deltuta, legam barcile una de alta pana facem o pluta de 10 si-i punem de-o serbare cultural-gastronomico-alcoolica. Am zis!
 
Hai ca intalnirea a fost mortala ! :) Poate voi n-ati realizat ca erati foarte "incalziti" dar vuia tot restaurantul de poante si galagie !!!
Probabil ca mirosul de mici ar tasni si din poze, daca s-ar milostivi Skipper sa puna o duzina-doua, cu toata adunarea:D . Hai fii mana larga si nu te mai lasa rugat, ca aveai un foto cu obiectivul cat masina de spalat !!:)
S-a mancat ? da si nu prea...subtirel.
S-a baut ? cu nadejde si la greu !!!:) Vali facea pe calugarita pioasa la inceput: ca masina, ca una, ca alta. Dar l-am convertit repede si am "consumat" cot la cot, aruncand totul pe taxi. Ca d-aia sunt taxiuri seara, sa-i duca pe cei mai veseli acasa ! :D
In schimb s-a parlamentat la greu pe toate temele din lume, una dintre preferate fiind : cat de profitabil e sa cumperi un teren in Belize, pentru a creste godaci :rock:
Cine n-a fost, nu stie !:p
Ati crede ca n-are legatura cu navigatia si barcile.
DA' ARE !!!
Asta e explicatia pe care a dat-o Home made vecinilor, siderati ca vad construindu-se un yacht in gradina omului, in plin Baragan : imi fac barca, am cumparat un teren in Belize, trebuie sa am cu ce ajunge acolo !
-Pai ce faci vecine cu terenul in ... acolo unde zici ?
- Cresc porci, mai tata ! Teren mare, pret bun, cresc porci ca orice gospodar !
-Pai si ce sa manance porcii in Belize, acolo ? Ca doar nu creste porumb!
-A, asta nu-i problema. Mananca nuci de cocos !

Ei, v-ar fi dat una ca asta prin cap?

Poze, Skipper, poze !
Ca a doua zi la Flugtag am facut eu destule, insa n-am mai postat de tine :) ! Ca ale tale erau mai bune, mai multe, multe si cornute !:D
 
... eu zic sa punem mana (vorba lui Vali) si pe la anul sa facem noi o Barca-week, sa ne intalnim frumusel vreo saptamana in Deltuta, legam barcile una de alta pana facem o pluta de 10 si-i punem de-o serbare cultural-gastronomico-alcoolica. Am zis!

... Ceva de genul asta ( din poza asta facuta cu aparatul lui Imi, (parca prin anul 2009 ) ? :
DSCF3351.jpg

....iar astalalta deunazi , tot 9 barci dar "obshtea" sporita (pe bratul Sf Gheorghe) :
P1100873.jpg


Sa nu-l ignoram si pe "anonimul" care sta intr-o ambarcatiune, cu aparatul de fotografiat, la ochi !
 
... Ceva de genul asta ...

Da, sigur ca da. Principiul e bun dar si marimea conteaza.
Ca sa putem sta o saptamana ne-ar trebui asa ceva:

40304_428924594515_77619914515_4814156_2824206_n.jpg


care de-aproape sa arate cam asa
45088_148767171813715_100000412981448_347791_1735281_n.jpg


unde sa putem noi face nederanjati asta
60217_153197321370700_100000412981448_371101_5737654_n.jpg


cat si asta
47548_148769581813474_100000412981448_347827_1446597_n.jpg


poate si asta
41149_151201664903599_100000412981448_360639_5032931_n.jpg


si mai ales asta
62510_155049697852129_100000412981448_381604_3753434_n.jpg


Hai noroc!
 
Ultima editare:
Da, sigur ca da. Principiul e bun dar si marimea conteaza.
Ca sa putem sta o saptamana ne-ar trebui asa ceva:

-care de-aproape sa arate cam asa...
-unde sa putem noi face nederanjati asta...
-cat si asta...
-poate si asta...
-si mai ales asta...

Aooleeeuuuu,ce am vazut p-acolo... pai daca vreti sa fiu si eu cu voi intr-o barca dintr-aia, va trebui sa asteptati sa-mi creasca burtica si chelie, ca sa am contul "gras" la banca ! (nici o sansa !)
 
Aooleeeuuuu,ce am vazut p-acolo... pai daca vreti sa fiu si eu cu voi intr-o barca dintr-aia, va trebui sa asteptati sa-mi creasca burtica si chelie, ca sa am contul "gras" la banca ! (nici o sansa !)

No, apai nu-i bai, ca ne-om descurca si fara tine, s-au mai vazut cazuri chiar recent!
Nici participarea nu e obligatorie dupa cum nici marimea barcii. Vine fiecare cu ce poate, de la caiac la Bavaria 50, important e sa ne radem, sa ne simtem bine [deviza Barcaweek-ului].

Hai ca intalnirea a fost mortala ! :) Poate voi n-ati realizat ca erati foarte "incalziti" dar vuia tot restaurantul de poante si galagie !!! Probabil ca mirosul de mici ar tasni si din poze, daca s-ar milostivi Skipper sa puna o duzina-doua, cu toata adunarea:D . Hai fii mana larga si nu te mai lasa rugat, ca aveai un foto cu obiectivul cat masina de spalat !!:)
Poze, Skipper, poze !
Ca a doua zi la Flugtag am facut eu destule, insa n-am mai postat de tine :) ! Ca ale tale erau mai bune, mai multe, multe si cornute !:D

Ai si tu dreptate, da' numai intr-o mana, stai sa vezi ce-i in cealalta.
Ca sa vezi trasnaie: descarc pozele a doua zi si minunatie: numai cadre cu tavan, picioare, maini, talpi, pahare, carafe goale, mare lucru n-avem ce-alege.
Ma stau si cujet: bre, da sa stii ca am mancat bine de tot asta-noapte, bine macar c-am recuperat camera.
Dar dumineca la fulugantag m-a luminat Impaiatu, un preten: Daca m-ai stateai un pic la buda iti umpleam tot cardul cu picioare.
De aici am tras doua concluzii:
- e bine sa ai cardul mare
- e si mai bine sa ai vezica mare.

O sa mai caut si mai incarc pe mutrabook dar mare lucru n-am ce alege, poate ceva picioare!

Hai ca intalnirea a fost mortala ! :) ... Vali facea pe calugarita pioasa la inceput: ca masina, ca una, ca alta. Dar l-am convertit repede si am "consumat" cot la cot, aruncand totul pe taxi....

Ce mi-a placut cum au intrat astia doi, Vali si Impaiatu, in pas de dans ca Fraţii Petreuş, dupa ce tocmai ce dadusera telefon ca sant retinuti!
Si cum nu pot ei sa bea, niste sfiosi, că câr, că mâr,, zic in sinea mea, să vezi că s-au călugărit Fraţii Petreuş! Bine ca s-au vindecat instant ca ne pierdeam doi membri de frunte!
 
Ultima editare:

Back
Sus