Velux 5 Oceans

Cine va cistiga 2010-2011 Velux 5 Oceans Race?

  • Zbignew Gutkowski

    Votes: 1 7.1%
  • Garry Golding

    Votes: 1 7.1%
  • Derek Hatfiield

    Votes: 5 35.7%
  • Christophe Bullens

    Votes: 1 7.1%
  • Brad Van Liew

    Votes: 4 28.6%
  • Christopher Stanmore-Major

    Votes: 2 14.3%

  • Total voters
    14
  • Sondaj închis .
Putem comenta strategia de pana acum a celor 4? Care manevra este mai avantajoasa? Apropierea lui Stanmore de tzarm sau abordarea in echer a celorlalti?

Simba.. m-as baga eu dar din cauza de limita de timp nu prea am cum! Spune-ne ce faci tu, daca te inscrii, evident!

cea mai sanatoasa strategie, unde-i vintu,' acolo sa-ti fie si barca, o singura conditie, vintul sa bata cit mai aproape de scurtatura :)

ma asteptam la polonez sa ia drumul surfingului(dinghist de-o viata) :)

se vede ca englezu' nu s-a mai dat de mult cu boogie-boardu' :)
 
Putem comenta strategia de pana acum a celor 4? ...

Nu, pentru ca nu avem nici cunostintele si nici toate datele necesare si minim suficiente: griburile lor le putem avea si noi usor, putem avea chiar si forecasturile lor dar nu putem avea nicicum polarele adevarate ale barcilor, softwarele lor de rutare individuala, capacitatile fizice ale fiecaruia si programele lor personale pentru somn/activitate/hrana.

...asa mai timid...sunt cu wisper
Eu ma chinui cu Crimesmasher :)

Bafto delo delo, luati-le premiile! Cand nu puteti fi online dati sfoara in tara forumului sa treaca altcineva la carma!
 
Ultima editare:
Dap! Dar am afirmat-o si mai sus! Mi se pare cel mai echilibrat. Gutek ar fi dar nu prea are experienta in anduranta! Pinguinul pare si el avizat insa merg pe faptul ca nu e suficienta numai ambitia si determinarea! In ce-l priveste pe Derek - un tip simpatic, deosebit de talentat dar nu cred ca varsta ii mai poate da aplombul necesar pentru a castiga o asemenea cursa (nu ma intelege gresit, cand zic de varsta ma gandesc la prudenta, asumarea de riscuri, etc, in nici un caz de diminuarea calitatilor)
CSM se pare ca a avut o micutza criza. Sper sa-i treaca! De altfel ma si intrebam cati dintre noi ar da confortul patutzului din dormitor pe leganatul valurilor o asemenea cantitate de timp!!!!

Din start CSM a alergat dupa vint pe cind Derek a luat-o mai batrineste, a vazut ca-i de osteneala si nu-i prea mare sfiriiala, a parcat iar a doua zi, auto-pilotu' faptashu' :)
Vorbind de avint, risc, prudenta, primul cocotzat pe catarg, mesterind de zor...l-as vedea pe CSM :)
 
Ia te uita! Este cineva care inca mai crede ca Bullens poate castiga!!!!

votantul pro Bullens fie ca:

-este roman-belgian;
-este roman cu amintiri frumoase din Belgia;
-a facut armata la tancuri, :) (tanchist ca Bullens);

Oricum, o zicala suna cam asa:

"Cei din urma voi fi cei dintii"!

Cu umor sau nu, respect pentru toti.
 
...Om vedea. Cert e ca trec foarte greu cele 5 sau sase ore in care apar informatii!!...

doar 5 skipperi iar vintul sufla in jur de 10kn/h...

Sa fi suflat cu vreo 45-50...
stirile s-ar fi inmultit...cine mai are catarg...cine are nevoie de el...cine coase la pinze...cine plinge dupa ele...:)
concluzia: se intetzeste vintu', se intetzesc si stirile, zic eu :)
 

Back
Sus