Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 46

Topic: Vand barci si chituri de barci, cu motor, pe perna de aer.

.................................................. ..........
    Last edited by tibiti; 8 Feb 2011 at 07:47 PM.
    no name

Senior Member Vali's Avatar
    Locația
    Galati
    Posturi
    2.250

Mosule, de certat te-ai certat de unu' singur , problema e modul cum te-ai bagat in seama pe forum. Nu esti nici primu', nici ultimu' care face pe zmeul, si daca tot vrei sa te iubesti cu gashca, parca ai inceput sa o lasi tu mai moale. Iti doresc clienti din belsug, sa va intreceti intre voi mai ceva ca in filmele de pe site. Eu nu-s interesat de aeroglisoare, insa imi trebuiau niste chestii de pe hovercraft.com pentru alta aplicatie, da' sunt mare si m-oi descurca eu .
    forum www.capcompas.ro , comunicare pertinenta in domeniul nautic

Senior Member home made's Avatar
    Locația
    SLOBOZIA IL.
    Posturi
    849

ai incurcat-o!cit de curind o sa te trezesti cu vre-o 20-25 de gealati,mari experti in degustari de vinuri si halitori de gratare.
    pe aici nu-i bine sa te certi,,decit daca ai cambuza pusa la punct,astia vin la impacaciune,turcii de acum 2 secole erau mici copii pe linga barcaholici,dupa ei nici iarba nu mai creste!

Senior Member Levy's Avatar
    Locația
    Wels,Austria
    Posturi
    352

[QUOTE=Virgil;21769]Cetatene...., . Vedeti ca am investit mult in asa ceva. imi confirmati ca s-a primit mesajul.

Cetatene,... aia care nu se pricep investesc mult cumparand de la altii si pe urma vor sa-si scoata investitia de pe urma alora si mai nepriceputi ca si investitorul care se crede smecher.
    Hoverul din imagine foloseste o fusta simpla cum erau primele ambarcatiuni din anii 50.Are 2 dezavantaje.Nu are randamentul unei fuste cu degete si la deteriorare trebuie sa-l schimbi cu totul sau sa-i pui un petec care nu arata frumos.
    A dracului dom-le cum se extinde si poluarea asta.
    Deunazi desfac o conserva de sardine,inauntru plin de ulei si pesti morti.

Quote Originally Posted by home made View Post
    ai incurcat-o!cit de curind o sa te trezesti cu vre-o 20-25 de gealati,mari experti in degustari de vinuri si halitori de gratare. pe aici nu-i bine sa te certi,,decit daca ai cambuza pusa la punct,astia vin la impacaciune,turcii de acum 2 secole erau mici copii pe linga barcaholici,dupa ei nici iarba nu mai creste!
    Nu e intrutotul adevarat, depinde de iarba!

@ virgil: Daca n-ai porci pt gratarit, ne poate ajuta home-made cu ceva exotic rau, cu carnea mirosind a corali, faimosii porcus belizensis!

@ levy: decat sa-i criticam fusta, nu mai bine-i mancam porcul? Da-te si tu aproape ca s-a cam facut vremea sa ne vedem la ochi!

6.  

Default hovercraft

D-le Levy,inteleg ca stai prin Austria dar citeste si mata mai atent mesajele,sa vezi cum stam cu investitia.

Quote Originally Posted by skipper View Post
    Nu e intrutotul adevarat, depinde de iarba!

@ virgil: Daca n-ai porci pt gratarit, ne poate ajuta home-made cu ceva exotic rau, cu carnea mirosind a corali, faimosii porcus belizensis!

@ levy: decat sa-i criticam fusta, nu mai bine-i mancam porcul? Da-te si tu aproape ca s-a cam facut vremea sa ne vedem la ochi!
    Corect, porcul e prioritar, la fuste umblam pe urma !
    Dar daca tot s-a dus efectul roze-ului de azi, putem dezbate aspectul interdictiei aeroglisoarelor in delta Dunarii ? Imi pare important.

ORDIN Nr. 111 din 30 ianuarie 2007
    pentru aprobarea Regulilor privind accesul si circulatia pe canalele si lacurile interioare din perimetrul Rezervatiei Biosferei "Delta Dunarii"
    EMITENT: MINISTERUL MEDIULUI SI GOSPODARIRII APELOR
    PUBLICAT ĪN: MONITORUL OFICIAL NR. 124 din 20 februarie 2007

ANEXA 1
    REGULI privind accesul si circulatia pe canalele si lacurile interioare din perimetrul Rezervatiei Biosferei "Delta Dunarii"

................................

ART. 8
    (1) Transportul substantelor periculoase īn perimetrul Rezervatiei Biosferei "Delta Dunarii" se va realiza īn conformitate cu prevederile legale īn vigoare.
    (2) Este interzis accesul ambarcatiunilor amfibii de tipul aeroglisoarelor, indiferent de scop.

In speranta ca aliniatul 1 nu incadreaza vinul rosu la "substante periculoase" , mai ramane grija aliniatului 2, care exclude bucuria legala a datului cu Hoverul prin balta ocrotita

Uf .... dauneaza la investitie ...

Senior Member Vali's Avatar
    Locația
    Galati
    Posturi
    2.250

Iaso bar-gagiilor , nu prea ati fost atenti, omu' cu fustele a spus ca pune pestele la bataie, si nu porcu' . Asa ca dati-i bataie, cat e invitatia calda, cotropiti-l pe investitor, haliti-i pestii, dati-va cu fusta pe balta, si puneti de-o serbare in natura, sa se-auda pana-n Galati cum cu dragoste-i cantati "uite luna uite lunca, uite fusta mea ca carpa, uite luna uite faru, uite p..a mea ca paru"
    forum www.capcompas.ro , comunicare pertinenta in domeniul nautic

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Reconditionarea unei barci cu motor
    de iliviu īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 31 Oct 2010, 08:23 PM
  2. Cum intaresc oglinda unei barci Forward 520 ptr un motor de 1oo cp yamaha 4t
    de mariusrudaru īn topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 15 Aug 2010, 07:30 AM
  3. Vand Acesorii Nautice Pentru Barci si Ambarcatiuni.
    de Adrian Grigore īn topicul Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 2 Aug 2010, 12:44 PM
  4. Barci gonflabile pretabile pentru navigatia cu motor
    de barciinbagaje.ro īn topicul Dealeri caiac, canoe, rafting, gonflabile, alte bărci de agrement
    Ultimul post: 17 Mar 2009, 10:07 PM
  5. planuri barci motor
    de Mihai īn topicul Planuri şi manuale de construcţie
    Ultimul post: 27 Sep 2008, 11:33 AM

Tags for this Thread

Bookmarks