Vand barci si chituri de barci, cu motor, pe perna de aer.

Barcile sunt de 1-4 persoane. Componente si documentatie completa pentru construirea unor astfel de barci. Barcile pot fi folosite, vara, pe apa sau iarna, pe zapada si ghiata.
Contact: tel. 0722.388.799
e-mail mj@clicknet.ro
 
Poate ne dai si ceva detalii.Dimensiuni ,putere motor,performante.Apropos ghiata se scrie cu e.
 
Da vezi ca,cam aberati cu performantele.20CP si 80km/h nu crezi ca e cam mult,putin cu 4 persoane?
 
Se pare ca frigu' de afara face lumea sa se aprinda repede :).
@ Virgil: cu tot respectul, pe forumul acesta se obisnuieste sa se discute in detaliu despre oferte sau alte subiecte considerate de interes. Deci, chiar daca unele postari pot suna poate tendentios sau rauvoitor, cu atat mai mult ai prilejul sa-ti etalezi cu argumente priceperea si sa-ti explici oferta. Raspunsurile arogante nu te ajuta cu nimic, si nu e cazul sa amintesc eu asta. Si ca sa nu ne pierdem in chestii sterile am o scurta intrebare: care ar fi motivul care m-ar determina sa lucrez cu tine, decat direct cu cei de la hovercraft.com? M-ar interesa de exemplu pentru un UH 10F, anumite componente, si as vrea sa stiu cat de convenabil e. Respect, Vali.
 
Lasa-l Vali ca eu ma aprind mai repede ca si el.Ca asta se face de 20 de ani in romanica.Afacerea la minut si teapa la minut.De aceea a ajuns tara unde a ajuns.Fa domle un produs in tara de calitate vestica si vezi ca poti sa-l vinzi fara sa-ti faci reclama pe un forum.Atata stim sa importam si sa tragem tepe la aia neinformati.Cumperi planul cu 100 de dolari si mai pui pe el 20 ca adaos comercial si te freci in palme ca ai facut o afacere grozava.Zici cica faci productie de hovercrafturi si obtii 80km pe ora cu un motor de 20 de cai si 4 persane.Daca erai ziarist iti dadeam pace ca aia habar nu au pe ce lume traiesc dar mata esti producator de aceea ma enervez ca bagi lumea nestiutoare in ceata cu aberatiie astea.
 
Hovercraft

Ce trimit americanii este dat pe www.hovercraft.com. Ca sa construiesti o barca iti mai trebuiesc multe subansamle care ori le construiesti ori le cumperi de la diverse magazine. Si documentatia este data ca si cum ai facut toata viata astfel de barci. Spune ce te intereseaza si o sa vad ce pot face. Stima.
 
Salut, in primul rand cu tonul asta nu o sa ajungi prea departe ;). Ma gandeam cand te-am contactat ca poti sa facilitezi in vreun fel procurarea de subansamble de la americani, insa am inteles ca te ocupi cu constructia ambarcatiunilor, si iti cauti clienti aici pe forum. Nu pot decat sa-ti urez succes, insa ai sanse minime intre baietii adunati aici. Daca nu ai macar bunul simt sa discuti respectuos pe forum, mai ales ca nou-venit, fii sigur ca nu se va mai deranja cineva de-acum incolo sa te bage in seama.

Apropo barcagiilor, care se decide vreodata sa isi faca barcaz pe perna de aer, dupa planuri hovercraft.com sau din alta parte, ma ofer voluntar sa asigur gratis absolut orice consultanta pe parcursul intregii lucrari, ca sa nu mai fim tratati ca niste analfabeti de asemenea "guru" ;).
 
Mi-aduc aminte de pescarul ăla de la Cotu Pisicii care a fost călcat de o barcă..... Era hovercraftul facut la Galati şi care, fiind în teste, a ieşit de pe firul apei şi până să întoarcă a ieşit pe mai şi a trecut peste un pescar în timp ce prietenul lu' ăla de pescuiau împreună şi-a făcut cruce când l-a văzut că trăieşte după ce a trecut măgăoaia peste el.
 
Hovercraftul de care spui, conceptia lui Matei Kiraly, era gogeamitea vaporul, si in plus avea peretii laterali rigizi, iar perna de cauciuc era doar la prova si pupa. Si azi se poate vedea una din navele aeroglisoare facute la ICEPRONAV, in curtea institutului. Bineinteles ca o jucarie cu motor de 10 cai nu are cum sa fie periculoasa precum cel de care ne-ai spus. Pana la urma, cea mai importanta e utilitatea practica a unei asemenea scule, mai ales ca sunt interzise cu desavarsire in Delta.
 
Hovercraft

Cetatene...., vorba lui Caragiale, au inceput sa-mi placa discutiile de pe acest forum. Eu am avut alta conceptie dar intru in jocul vostru, chiar imi place. Din ceeace am constatat, citind ce ati scris, constat ca nici unul dintre voi nu are experienta, in hovercrfturi, decat teoretic. Eu am o locatie pe malul Dunarii, la Harsova si mi-ar face placere sa ne intalnim, chiar si la un gratar, bineinteles, eu voi avea grije de foc, asa cum s-au exprimat unii. Pun si pestele la bataie. Voi sa aduceti bautura. Vedeti ca am investit mult in asa ceva. Va promit si o plimbare cu hovercraftul. Trimit si o fotografie depe lacul Snagov. Fiindca sunt incepator, pe site, va rog sa imi confirmati ca s-a primit mesajul. Este valabil pentru toti cu care m-am certat.
 

Atașamente

  • IMGP0167.jpg
    IMGP0167.jpg
    72.7 KB · Vizualizări: 88

Back
Sus