Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 21 to 30 of 177

Topic: Constructie peridoc - remorca transport ambarcatiuni

Quote Originally Posted by emp View Post
    nu am spus ca noi n-am fi in stare sa facem profile ca lumea dar eu NU am vazut la niciun depozit profile de ex. 60/60 de calitatea A;B;C -din care sa-l iau pe cel corespunzator nevoilor mele.este un singur produs -profil x/y fara prea multe specificatii.de aceea am spus ca cele straine sunt mai bune
    Trebuie cautat la distribuitori de produse metalurgice care deservesc industria de profil, nu la depozitul de materiale de constructii de la colt. Acestia sunt seriosi si asigura certificatul de calitate al profilelor.
    Because we all have wings, but some of us don't know why...

Senior Member bibicu13's Avatar
    Locația
    ... intre Saturn si Venus ...
    Posturi
    352

Apropo, peridocul meu e de vanzare (cu tot cu barca)
    Nu plange ca s-a terminat, bucura-te ca s-a intamplat ...

Suportul pentru prova barcii este sudat la inaltimea barcii (din calcule), dar in cazul in care schimb motorul barcii, daca pun unul mai usor ramane asa cum este acumperidocul, daca pun unul mai greu si nu este bine echilibrata, mai eficient mut puntea spre inapoi decat sa schimb pozitia troliului. Lungimea cadrului este fix calculata pe dimensiunile barcii, deci nu am unde jongla cu pozitia barcii pe peridoc.

Aseara am pus barca pe peridoc. Calculele au fost bune, rolade la chinga troliului este cu cativa centimetri mai sus, ceea ce este bine ca usureaza tragerea barcii. Am urcat-o foarte usor, datorita rolelor,siam montat pe prima traversa doua bucati de cauciuc pe care sa se sprijine partea din fata pe cadru. Am sudat si rolele de ghidaj din spate. Am observa de la mers ca atinge in lateral pe suruburile de la aripi, dar momentan am pus banchetele intre barca si aripi urmand sa pun doua tampoane de cauciuc sau doua role de cauciuc. La mers s-a comportat foarte bine,barca nu a fost legata decat cu troliul din fata si nu s-a deplasat, si nici nu "salta" la denivelari. Puntea absoarbe mai bine decat ma asteptam socurile, mai eficient decat vechea remorca care avea si amortizoare. La drum oricumbarca va filegata la partea din spate cu o chinga cu crichet. Urmeaza sa faccateva poze sa le atasez aici.

Member
    Locația
    la marea cea mare
    Posturi
    55

Stiu ca era undeva pe aici prezentata o persoana din Tulcea sau Galati care fabrica si omologheaza peridocuri la preturi de 7-800 de Euro/buc. Ma puteti ajuta cu numarul lui de telefon? Am nevoie de un peridoc pentru o RIBIDVA (800kg). Multumesc mult!

6.  

Senior Member sss's Avatar
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    127

Incearca sa-l contactezi pe privat pe Vali, stiu ca un prieten de-al lui facea la Galati!

Membru in Haita cu padele Delafluviu Guzi's Avatar
    Locația
    52249 Eschweiler Germania
    Posturi
    1.485
    Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by rou01 View Post
    Stiu ca era undeva pe aici prezentata o persoana din Tulcea sau Galati care fabrica si omologheaza peridocuri la preturi de 7-800 de Euro/buc. Ma puteti ajuta cu numarul lui de telefon? Am nevoie de un peridoc pentru o RIBIDVA (800kg). Multumesc mult!
    E vorba de cel ce are aici ID "Skepja". Se pare ca intra mai rar pe site, dar poti intra in legatura cu el, prin intermediul lui Vali. Succes !

Am revenit cu poze noi facute in acest week-end.

Vedere generala:

Tampoanele laterale de la aripi care protejeaza barca de surubulde prindere al aripii

Aici este lampa laterala din fata care au solicitat-o cei de la RAR pe motiv ca latimea depaseste 1800 mm, vedere dinspre masina:

Cablurile de siguranta pentru remorca fara sistem de franare sunt mult mai groase decat la cele cu sistem de franare. Am sudat niste ochiuri de metal pe care le-am prins pentru ca erau cam scurte

Din pacate era cam ceata care a cam stricat poza...

Senior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    166

esti bun!! ramai la noi.

Si vedere din spate:

Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Carucior transport caiac
    de Imi īn topicul Construcţia de caiace și canoe
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 8 Mar 2014, 02:25 AM
  2. constructie ambarcatiuni
    de Mihai īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 9 Aug 2011, 12:45 PM
  3. Motoare ambarcatiuni,acesorii ambarcatiuni!
    de Adrian Grigore īn topicul Motoare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30 Jul 2010, 10:09 AM
  4. Peridoc
    de bluefish īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 21 Jun 2010, 01:43 AM
  5. Tarife pentru transport agabaritic 2008
    de Jan īn topicul Probleme legislative
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 17 May 2009, 12:00 AM

Tags for this Thread