Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Topic: Yacht Charter in Croatia

Nu vreau sa par răutăcios dar....ați observat cumva ca de postul la care raspundeti are cam 6 ani vechime? Si.....Danuta am impresia ca e la Antipozi by now.
    He knows not where he's going, For the ocean will decide, It's not the destination, It's the glory of the ride

Quote Originally Posted by airinei View Post
    Frumoasa treaba ati facut in Croatia!!!Vad ca va pricepeti destul de bine!Dati.mi un sfat!Am cumparat un velier de 9,30 m din Italia.Daca suntem incepatori credeti ca ne.am descurca sa.l ducem pe apa din Ravena pana in Grecia?.Sau,daca nu,gasesc pe cineva sa.l duca?Multumesc!
    Sigur ca se poate, insa nu este cea mai potrivita decizie.
    Mai indicat ar fi ca alaturi de echipajul vostru sa cooptati un skipper cu experienta, fiindca niste traversade si mai ales o calatorie costiera, pot aduce surprize neplacute in lipsa unor planuri de pasaj bine intocmite.
    A aflat-o pe pielea lui si comandantul Schettino.

P.S.
    Pana la urma care e ruta? Unde trebuie sa ajungeti, ca Grecia e mare?
    Last edited by Florio; 11 Aug 2015 at 06:29 AM.

Quote Originally Posted by airinei View Post
    Frumoasa treaba ati facut in Croatia!!!Vad ca va pricepeti destul de bine!Dati.mi un sfat!Am cumparat un velier de 9,30 m din Italia.Daca suntem incepatori credeti ca ne.am descurca sa.l ducem pe apa din Ravena pana in Grecia?.Sau,daca nu,gasesc pe cineva sa.l duca?Multumesc!
    Ar fi mai bine sa deschizi un topic nou si sa descrii "problema": ce barca, de unde pana unde, ce dotari are, ce echipaj ai la dispozitie, etc.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Bookmarks