Intalnire la Salonul Nautic

Eu am racit atat de tare ultima oara la Bogdan, ca trei zile nu am avut voce! Baieti, si eu zic sa mergem mai degraba undeva unde e cald. Bogdane, nu te superi?

Nu e nicio suparare, dar atata vreme cat e un singur barcaholic care ar vrea sa vina la herastrau eu o sa sustin ideea, cand raman singur zic si eu ca voi. Oricum in cazul tau si al danutei cand veniti la 20:00 mai vorbim un pic, mai rememoram gratarul si apoi tot la vreun local se va termina. Acuma se pot si variante, pana la 20:00 la herastrau pentru toata lumea (din tara si din bucuresti) si dupa aia la restaurant pentru cei care vor. Si ca sa numai zic ca la Herastrau au ramas vreo 20 de beri, apa, vin si alune.
 
Mie imi place varianta asta, si cred ca e convenabila si pentru cei care au un program mai încărcat simbata.

La Gil trebuie făcută o rezervare totuși, se aglomereaza in weekend.
 
Nu e nicio suparare, dar atata vreme cat e un singur barcaholic care ar vrea sa vina la herastrau eu o sa sustin ideea, cand raman singur zic si eu ca voi. Oricum in cazul tau si al danutei cand veniti la 20:00 mai vorbim un pic, mai rememoram gratarul si apoi tot la vreun local se va termina. Acuma se pot si variante, pana la 20:00 la herastrau pentru toata lumea (din tara si din bucuresti) si dupa aia la restaurant pentru cei care vor. Si ca sa numai zic ca la Herastrau au ramas vreo 20 de beri, apa, vin si alune.

La Bogdan in Herastrau, aduc o punga de cafea si aragazul proaspat cumparat :). La ce ora?
 
Chiar Skipper la ce ora?
si in ce zi, ca banuiesc ca ne sincronizam cu delegatia din galati.

Pai nu ramasese pe sambata, poate vine vara pana atunci?
Eu zic sa punem carbunii pe la 15 c-ai vazut ca se face noaptea repede si trebuiesc multe sarje pe gratar. Mi-e ca iar ramanem cu bere neconsumata si ni se duce vestea de neispraviti. De data asta sa ne-apucam devreme de treaba conform proverbului.
 
Este ora 18 si este deja intuneric in Bucuresti :) Mai devreme de 15 este prea ... devreme? Adicatelea ora 13. Samabata.
 
Ultima editare:
eu tot pt. Buciu's place votez . imi iau pufoaica si shoshonii si sunt prezent sub ora 15 ,asa ca Stavride ...putem sa facem noi carare prin nameti.
sa primim poporu' cum se cuvine.
 
Se pare ca o sa ajung si eu. Nu stiu nimic in privinta programului ( cand ajung, cat stau si cat de devreme plec acasa; programul mi-l fac altii ! :) ). Daca o sa fiu nevoit sa inoptez sambata spre duminica in Bucuresti, ma poate gazdui vreun barcaholic ?
 
Daca imi permitetzi:

Ora 13.00 mi se pare numa buna de inceput summit-ul de sambata in locatia dlui Buciu.

Propun urmatorul program (cu voia dvs):

13.00 - Intrunirea tuturor reprezentantilor comunitatii barcaholice indigene (pot fi pasuiti numai cei ce fac deplasarea de pe alte meleaguri, dar nu mai mult de trei transe de tzuica fiarta - pe care subsemnatul se angajeaza sa o aduca la temperatura optima consumului)

13.01 - salutari, pupaturi, bezele sau injuraturi amicale intre cei prezenti la fatza locului insotite de degustarea licorii fierbintzi mai sus mentionate

13.30 - se continua programul conform indicatiilor orei 13.01

14.00-14.30 - se va purcede la pregatirea aparatului de prajit carnuri
(odata cu fiert licoare bahica provenienta particulara barcaholici generosi) - respectiv producerea unei flacari respectabile de ~ 30-45 minute ca si durata, ce va incalzi trupurile si va anima spiritele celor prezenti...

15.00 - "petrecera continua"...pana la cat ne tine instalatia pe fiecare: voie buna, haleala, beutura si schimb de opinii pe teme strans legate de marinarie, apa si aventura, ca de aia ne adunam pe-acia.

Va rog sa interveniti cu adaugiri, taieri sau recenzii, pentru a creea o sambata de neuitat.

Cu drag,

Decyi:rock:
 
Ultima editare:
chemam si un popa sa binecuvinteze?.....asta inainte de a ajunge noi acolo!:)...............aaaaa!nu-i nevoie;vine guzi de la galatzville!
 
Mai oameni buni... inteleg ca o parte din voi care va cunoasteti, sau care sunteti din Bucuresti, cunosteti locatia. Am mai venit cu o propunere pe la inceputul acestui topic ca sa ne spuneti o adresa completa(starda, numar), eventual un numar de telefon sa putem sa va gasim mai usor. Asta daca doriti sa primiti si pe cei mai noi, care vor sa va cunoasca si eventual sa fure putina "meserie" de la domniile voastre.
In alta ordine de idei, tinand cont de faptul ca maine incepe Salonul Nautic, va propun sa incepem un nou topic: IMPRESII DE LA SALON.
Abia astept sa vad cu ochisorii mei, minunatiile de barci de acolo.
 

Back
Sus