Intalnire la Salonul Nautic

Admin

Administrator
Ne intalnim la Salonul Nautic?

Haideti sa stabilim o zi si apoi o locatie pentru "after-hours", astfel incat cei din tara sa-si poata organiza timpul.
 
Ne intalnim la Salonul Nautic?

Haideti sa stabilim o zi si apoi o locatie pentru "after-hours", astfel incat cei din tara sa-si poata organiza timpul.

Fiind vorba de efortul celor din afara Bucurestiului, ar trebui ca ei sa faca propunerile.
Sunt mai mult ca sigur ca va fi preferata ziua de sambata, fiind miez de weekend. Iar ca loc de intalnire ar trebui ceva mai apropiat de salonul nautic. Anul trecut a fost la Gil.
Daca se propune altceva, eu cu bucurie astept sa va revad :)
 
eu ofer curtea de la Herastrau, daca va place tragem acolo concluziile pana la ore la care orice local stinge lumina.
 
In fiecare an am fost la Salonul Nautic, dar pana acum trageam concluziile singur, nefiind "afiliat" unei comunitati ca cea de fata.

Voi fi prezent si anul acesta, asa ca sper ca ma veti primi in "sanul" acestei nu foarte mare dar inimoasa familie de pasionati.

Avand in cedere ca sunt din Bucuresti, subscriu ideii lui Florio ca ziua de intrunire sa fie decisa de cei ce vin de pe alte meleaguri.
 
La Bogdan la Herastrau cred ca ar fi foarte misto, fiindca am fi ca acasa, putem sta cat vrem, facem eventual cheta si luam de has si de grojgait, si daca mi-e somn pot sa si dorm intr-o canoe :p.
 
Eu m-am referit la data, nu la locatie Adrian.

Propunerea lui Bogdan cu Herastraul, intarita de interventia lui Vali, personal mi se pare foarte buna - eu ma ofer sa aduc un gratar si carbuni, daca nu este pe acolo vreunul.

Iar de pileala, am niste vin de bolta de te lingi pe buze, productie proprie. Ca vorba aia : "mancarea e fudulie, bautura-i temelie".

Sa vedem ce mai spun si altii, cu state mai vechi e aici.
 
Avand in vedere ca ei ...Eu vin cu 3 propuneri
La Catalin
La mama
La gil, scrise in ordinea preferintelor.

Mai draga, iar vrei tu sa ne dea aia afara din carciuma cand ne era si noua mai bine?

Pe tapsan
La Bogdan,
Nu ne da afara neam!

Votul meu e sa onoram invitatia generoasa a lui Bogdan, sa incepem sa organizam cambuza si daca marele salon inter-galactic e intr-un weekend sa punem masa si dansul vineri seara.
 
Vremea nu e de poienite fara suparare.
Hai sa ne gandim nutel... data trecuta s-au strans mai mult de 30 de persoane cu tot cu oamenii.
La Catalin e clar ca nu eloc suficient. Nici pentru oameni nici pentru masini
La Mama nu pupi fara rezervare.
La Gil e aproape de locul faptei(se ajunge in 3 min pe jos), ai loc de parcare. Ai loc sa intinzi cate mese vrei, au mici la fel de buni(dar nitel mai mici ce-i drept), Berea e aceeasi, iar vinul rosu e la fel de bun. Si in fond, nu-i asa, vrem doar sa ne intalnim si sa ne cunoastem mai bine, sa mancam si sa bem ca porcii din valize... sau Belize.... nu mai stiu..... ce spuneam?
 
Mie nu-mi place ca oriunde am merge la carciuma, nu putem sta cat vrem. Cel mai bine e la Bogdan fiindca este si balta alaturi, si daca vremea e maro, ne bagam la cuibar ;).
 
exact
poate nu e chiar ospitalier precum un local, dar e mai ospitalier decat malul Dunarii, al marii si mai ales decat largul.
Pana pe 28 poate vine si vremea buna.
 
Ba voi sunteti normali? Daca te apuci si iei tone de mici bere si vin, si te ploua ai pus-o. Si amintiti-va cati s-au strans data trecuta. In plus, va incepe tarziu si se va termina devreme a doua zi. Nu stiu daca este locatia buna de asa ceva in perioada asta a anului.
 
nu vreau sa presez, doar sa lamuresc oferta:

in afara de oropsitul insarcinat cu gratarul, lumea va palavragii indoor, printre barci si haltere, cu lumina si caldura.
doi: e reducere (ca data trecuta a fost haiducie)
 
La asemenea conditii minunate pe care ni le creeaza partidul si statul nostru - prin reprezentantul Bogdan, vin si intreb:
- de ce naiba mai asteptam o luna, pana la sfarsitul lui februarie?
 
Ultima editare:
bai eu vin oriunde, dar e mai bine la gil. Sa se consemneze postul acesta precum si postul meu anterior. Nu vreau sa fiu injurat daca se strica barcaze d'alea lungi subtiri si scumpe din cauza accidentelor cauzate de combinatia fatala intre gravitatie si alcoolul consumat in exces
 

Back
Sus