ce filme cu barci,veliere stiti?

Asta e cu barci ?
In trailer pare ca seamana a "Platoon " :)

Mie imi place Captain Ron, mai ales cum stie el sa andocheze :) :

[YOUTUBE]8alNxLjCBJc[/YOUTUBE]

in barci, un caiac de tei locuri, se dau doar la inceputul filmului, pana acosteaza, dupa aia se joaca pe uscat
 
Aseara am vazut la cinema filmul ' Chasing Mavericks - Valul perfect ' . Este o drama , inspirat din evenimente reale iar mie personal mi-a placut foarte mult . Nu implica in mod direct barci , dar cred ca si surferi pot fi incadrati in capitolul barcaholici , chiar daca ambarcatiunea lor este doar o placa de surf . Cuvintele de inceput si de sfarsit ale filmului mi-au ramas intiparite in minte , '' cu toti suntem fi ai marii ... '' mai departe nu va spun ,pentru ca uni cinefili s-ar supara pe mine si pe buna dreptate ;) . Filmul inca ruleaza in cinematografele din Constanta ,banuiesc ca si in cele din tara , sper ca pana in luna aprilie sa-l gasim si pe torrente .
 
3 documentare si o carte despre si cu bernard moistessier. cred ca tot un coleg le pusese pe transfer cu ceva vreme in urma
La Longue Route - Moitessier.pdf
Bernard Moitessier - Joshua.AVI
Documentaire - Bernard Moitessier - Itineraire D'Un Marin De Legende.avi
Documentaire - Bernard Moitessier - La Longue Route (Bateau, Voile, Voilier, Tour Du Monde, Nautisme) - Obats Yb.mpg.
 

Back
Sus