jet ski - intrebari!

salutare la toata lumea.

am intrat in posesia unui jet ski sea doo de 155 cp. este inmatriculat in america pe numele unui prieten de al meu, si are toate actele la zi. am voie sa il lansez la apa sau imi trebuie aprobari speciale tinand cont ca nu este inmatriculat la noi? pana la urma imi trebuie permis de ambarcatiune ca sa il conduc? si acum vine intrebarea grea: cunoaste cineva legislatia din grecia cu privire la conducerea lui acolo?

mii de multumiri!
 
Am si eu aproximativ aceiasi problema. Diferenta e ca inca nu l-am cumparat. Dar si pe mine ma intereseaza despre acte si daca pot sa merg cu el la greci.daca aflu ceva iti dau un raspuns.
 
Despre inmatriculare si eu incerc sa aflu detalii.Despre permis iti spun sigur ca nu ai nevoie.A fost scos din legislatie.Pai la mare te intreaba cineva de permis.In Grecia legile aspre sunt pentru alcool si centura.Nu cred ca te intreaba nimeni.Tot in Grecia vreau sa trimit si eu un skijet.Eu nu sunt lamurit daca un peridoc inscris pe un autoturism in speta al meu poate fi folosit pe doua masini(am doua).Mai stiu ca ambarcaţiunile cu o lungime mai mică de 7 m şi/sau cu o propulsie mai mică de 15 kW(20.11 CP) nu se inscriu.
 
Stie careva ce conditii sunt necesare pentru inmatriculare jet ski si ce acte am nevoie pentru transcriere (a fost inscris in tara)
Este reglementat folosirea jet skiului????
 
Daca este inmatriculat in tara este nevoie sa se faca transfer de proprietate.Da un telefon la capitania cea mai apropiata si afli toate datele.Zi buna!
 

Back
Sus