Prelate,canvasuri Huse pentru barci

Confectionez huse pentru ambarcatiuni din material impermeabil rezistent la lucru mecanic si uv
Pentru confectionarea acestor huse este nevoie de prezenta ambarcatiuni la atelier in Corbeanca ilfov
 

Atașamente

  • DSC00834.jpg
    DSC00834.jpg
    26 KB · Vizualizări: 84
  • DSC01124.jpg
    DSC01124.jpg
    57.8 KB · Vizualizări: 81
  • DSC01577.jpg
    DSC01577.jpg
    61.4 KB · Vizualizări: 81
  • DSC04428.jpg
    DSC04428.jpg
    42.3 KB · Vizualizări: 78
  • DSC01898.jpg
    DSC01898.jpg
    36.4 KB · Vizualizări: 80
  • DSC01575.jpg
    DSC01575.jpg
    46 KB · Vizualizări: 95
  • DSC01110.jpg
    DSC01110.jpg
    38.9 KB · Vizualizări: 91
  • DSC00890.jpg
    DSC00890.jpg
    23.3 KB · Vizualizări: 87
  • DSC01390.jpg
    DSC01390.jpg
    28.3 KB · Vizualizări: 75
  • DSC02179.jpg
    DSC02179.jpg
    28.1 KB · Vizualizări: 84
salut,
ma intereseaza si pe mine o husa pt o laguna 480.Nu am gasit nici un numar de contact al tau,poti sa lasi un nr de contact sau sa ma suni la 0723535448.
ms mult
 
Protejati acum barcile si diferitele tipuri de ambarcatiuni cu o copertina realizata din material 100% PES. Realizati proiecte foarte durabile si foarte rezistente cu prelatele si copertinele oferite cu sprijinul Leykom. Pentru mai multe detalii, accesati link-ul: Prelate Barci Gonflabile | Prelate Copertine
 

Atașamente

  • s8506 sioen.jpg
    s8506 sioen.jpg
    44.2 KB · Vizualizări: 174
  • s5508 sioen.jpg
    s5508 sioen.jpg
    62.1 KB · Vizualizări: 25
  • d7460 sioen.jpg
    d7460 sioen.jpg
    56.1 KB · Vizualizări: 33
  • d5361 sioen.jpg
    d5361 sioen.jpg
    36.6 KB · Vizualizări: 59
  • d2361 sioen.JPG
    d2361 sioen.JPG
    55.9 KB · Vizualizări: 138
  • d2360 sioen.jpg
    d2360 sioen.jpg
    55.5 KB · Vizualizări: 30
Salut! Am vazut ca multa lume este interesata de material de husa pentru barca si am gasit pe Okazii asta...... eu am comandat deja dar trebuie facuta husa prin mijloace proprii dar materialul in sine are un pret foarte ok.Cand il primesc am sa postez impresia despre el si calitatea lui.
prelata - Okazii (123658955)
 
Salut! Am vazut ca multa lume este interesata de material de husa pentru barca si am gasit pe Okazii asta...... eu am comandat deja dar trebuie facuta husa prin mijloace proprii dar materialul in sine are un pret foarte ok.Cand il primesc am sa postez impresia despre el si calitatea lui.
prelata - Okazii (123658955)

Salutari.
Daca te-ai interesat deja e bine de stiut ce greutate are materialul; in general poliplanul este foarte greu . Cei de la Polytex au doua tipuri de poliplan: normal si subtire.
Cel mai subtire e chiar mai scump decat cel clasic . N-am pus mana pe el.
In schimb am cumparat material pentru barca mea si am facut husa la intreaga barca. Nu o poti clinti din loc :)
De aceea am taiat-o in doua ; partea din prova si cea din pupa. Se imbina in fermoar, la mijloc.

Despre calitatea poliplanului, nu am ce sa cartesc. Materialul este rezistent la orice.
Ce i se poate imputa, e protectia excesiva. Adica acest material apara total insa nici nu respira .
Doar materialele textile de tip "Sunbrella" au aceasta proprietate, iar in plus sunt usoare si ocupa volum mic. Probabil de aceea si pretul "cocotat" :)
 
Salut Florio ! Am comandat deja si am dat si dimensiunile materialul are 1.82 latime iar eu am nevoie de 2.5 m si tipul a spus ca il si lipeste termic la un cost de 1.5 lei /ml. Astept comanda sa vedem ce iese apoi va dau de stire,Stima !
 
Salut! Astazi am primit materialul mai sus amintit facut cu tiv lipit tot dupa cum am dat comanda a iesit super mai am sa fac rost de capse si gata husa pentru barca.Materialul este super dublu cauciucat si insertie de carbon si cantareste cam 400 gr pe m2. Stima!
 
• Husa de stationare si transport cu chinga de strangere,este acea husa destinata stationari atat pe apa sau uscat [peridoc], cat si in timpul transportului.
• Husa de stationare si transport cu chinga,acopera barca pana la nivelul de sub bordajul ambarcatiuni,chinga impreuna cu cei doi cricheti de strangere permite husei o strangere si o intindere perfecta pe chila ambarcatiuni.
• Husa de stationare si transport cu chinga se poate confectiona din mai multe materiale ex.cordura,pvc,valmex,sunbrela,fas,etc,indiferent de materialul care se foloseste ca tesut principal se pun dubluri in toate locurile unde exista riscul de tocire a tesutului principal.La materialele impermeabile cauciucate ,,care nu respira,,se pun prize de aer pt.a evita condensul.La husele care prezinta riscul de a se aduna apa se pun dispozitive pt. a evita strangerea apei.
• Materialul care se va folsi la confectionarea acestor huse,va imprima durata de viata,,garantia,, acesteia.
• Recomandat material CORDURA nu are garantie
PVC garantie 2ani
VALMEX garantie 3ani
SURLAST garantie 3ani
ACRILIC garantie 5ani
SUNBRELLA garantie 10ani
Pentru confectionarea acestor modele de huse este nevoie de prezenta ambarcatiuni la atelier.
Huse & Prelate
tel.0762665059
 
Canvas bimini top husa de mars

Husa de mars,,Canvas,,Bimini-top,,Parasolar
Husa de mars,este acea husa care se foloseste pe timpul deplasari cu ambarcatiunea,pe vreme favorabila sau nefavorabila.
Husa de mars,se poate folosi si ca bimini-top,,parasolar daca se desfac geamurile laterale,care sunt prinse cu fermoare de partea superioara,si cu capse de chila barci.
Cadrul se confectioneaza din inox sau aluminiu,cu chituri de asamblare din inox.
La husa de mars se poate atasa si plasa pentru tantari.
Tivul pe care se prind capsele este dublat cu chinga pentru a evita smulgerea capselor din tesut.Se pun dubluri la tesutul principal in toate locurile unde exista riscul de tocire a acestuia.
Materiale recomandate pentru acest model de husa –CORDURA nu are garantie
-VALMEX garantie 3ani
-SURLAST garantie 3ani
-ACRILIC garantie 5ani
-SUNBRELLA garantie 10ani
Pentru confectionarea acestui model de husa este nevoie de prezenta ambarcatiuni la atelier.
Huse & Prelate
tel.0762665059
Facebook.Huse pentru barci,,
DSC04449.jpgDSC03002.jpgDSC03676.jpgDSC03673.jpgDSC_0024.jpgDSC_0023.jpgDSC05240.jpgDSC05231.jpgDSC04455.jpgDSC03141.jpg
 
@marian111: detin o barca gonflabila Allroundmarin de 3 m. Care este pretul unei prelate pentru barca respectiva?
 
Salutare și La mulți ani, după atâta vreme!
Colegi, știți careva cât mai costă și unde anume se face o husă/prelată pentru o Laguna 480 (în zona Cluj, Mureș, Bistrița-Năsăud, Suceava)? Un telefon ar fi util 👍🏻
 
Salut! Mi-am facut si eu o husa de transport si stationare. Atelierul trebuie sa-l cauti in functie de materialul dincare vrei sa fie husa.
Daca vrei din poliplan atunci, cum a spus si @ stefand600, cei care fac prelatate de camioane.
Daca vrei din material mai usor, eu am gasit de la Giovanardi, italia, IrisSun albastru, material care se coase, cred ca mai am 10-15 m. , albastru, daca te intereseaza.
In cazul asta, fie apelezi la firme specializate cum este @Marian111, fie cauti in zona ta pe cei care fac canapele sau pe cei de la detailing auto, ei imbraca volane in piele, sei de motocicleta etc.
 

Back
Sus