Corfu, mare, soare, plaje si viata reala...

Salut StefanCorfu,acum esti in Grecia sau acasa? Suntem un grup de prieteni,cu sotiile,4 perechi si vrem sa mergem in grecia in perioada 3-10 august.Poate ne ajuti cu niste informatii sau poate venim la tine.Nu am decis inca zona unde vom merge. Zi-mi daca te gasesc la nr de telefon postat la inceputul toticului.Multumesc.
 
Hello, da, de 4 ani cu mici pauze sunt aici, postarile mele fiind reale. Ce sa caut in tzara???Mai avem asa ceva??? O sa vin in tzara doar daca e vreo invazie impotriva noastra, sa-mi fac datoria, desi multi, sunt coonvins ca n-ar veni...Putem comunica si pe acest forum, no problem. Dc va decideti sa veniti, ar cam trebui sa stiu de acum, camerele le gasiti pe situl de jos. Ciaoooooooooooooooo!!!!Da, telefonul e valabil. Saluuut si va astept!
 
Salu Stefan. Am citit mesajul tau si le voi transmite si celorlalti numele si adresa locatiei. Ei vor decide destinatia finala,eu nefiind acasa, supunandu-ma in felul acesta majoritatii. Multumesc mult pentru informatii si te voi tine la curent.
 
O excelenta modalitate te a se trezi omul dimineata dupa o noapte lunga...[video]http://www.facebook.com/stefanos.megas#!/video/video.php?v=1274282793796[/video]
 
Explore your senses in Greece - YouTube


unul din cele mai reusite clipuri de promovare a Greciei...combinatia perfecta intre sound, imagine(peisaj) si mesaj...NOI cand vom face asa ceva cu muntii nosttri sau delta/marea???

in clip apare si Corfu, orasul vechi in patrimoniul UNESCO, la "faza" cu copii si cumquat...ENJOY!!!
 
MULTUMIRI BARCAHOLICILOR SI CELOR CARE NE-AU VIZITAT IN ACEASTA VARA! Pentru 2012, se pregatesc oferte si mai intersante in ceea ce priveste cazarea, taberele de scuba, arheologie marina, sporturi nautice sau wind-surfing, respectiv pentru cei ce opteaza pentru pachetele noastre(in regie proprie) de servicii pentru un concediu dinamic, la preturi normale/muult reduse si numai cu momente de neuitat!!!Ciaooooo! Preturi speciale!!!pentru taberele scolare/studentesti!!!

Aici e final de sezon, un pic mai slabutz ca anul trecut, dar cu vreme impecabila(nu a plouat aproximativ 5 luni-pana saptamana trecuta). Una peste alta-OK!

Un clip facut de un baiat istetz: Enjoy!

Corfu Island - Greece (HD) - YouTube
 
Stefan, as vrea sa stiu daca merg cu caiacul propriu(sea kayak) exista locuri specifice de intrare la apa(put in) respectiv de iesire,sau intrarea/iesirea se fac pe plaja cu grija corespunzatoare pentru publicul inotator. Toamna pana cand tine sezonul uzual(merg cu familia) dar nu as merge in plin sezon sa ma coc. Intentia mea: sa ma plimb printre insule cu caiacul, sa vad cat mai mult din coasta, in ac. sens am sa caut o locatie care permite cat mai multe plimbari radiale de o zi(dus intors) Te rog ceva recomandari in sensul celor de mai sus pentru anul viitor
 
Din cate am vazut fiecare satuc de pe coasta are un mic portulet cu rampa in dotare. Si de pe plaja se poate, cu riscul sa superi cativa turisti idioti, probabil englezi sau coconet fara ocupatie.
 

Back
Sus