Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Topic: Pareri Starcraft SL 350

Junior Member
    Locația
    Galati-Braila-Bucuresti
    Posturi
    17

Default Pareri Starcraft SL 350

Buna ziua,
    As dori sa aflu mai multe pareri despre aceasta barca http://www.motomarine.ro/model.php?id=195, de la avizati, proprietari sau fosti proprietari . Mentionez ca sunt fericitul proprietar al unui motoras (4cai in 4 timpi) pe care il tin in delta(barca imprumutam de la proprietari, ce se nimerea). Momentan locuiesc la Galati si as intentiona sa ies un pic si pe dunare..Ar fi potrivita combinatia motor-barcuta? Astept cu interes pareri, comentarii si mai ales sfaturi!!!

Eu zic ca mere foarte bine, poti sa o pui si pe masina, la 56 kg.
    Gānduri bune, vāntul bate pentru toţi la fel !
    http://www.youtube.com/watch?v=bSPLh...SySZBg&index=1

E OK, usoara, pescaj mic, stabila la balans..insa la intalnirile cu navele de transport pasageri( mai ales catamaranele sau rapidele) trebuie sa ai grija- e un pic scurta.
    In rest barcile de aluminiu sunt super OK _ Te rog retine ca ridic la fileu unui concurent de-al meu practic.

barca e OK.am un cu care am mers anul trecut cu un 6cp. e prfecta pt 2 persoane.
    aveam 21 km/h in amonte si 28 in aval pe dunare.acum vreu sa o vand pt ca dau de permis si vreau ceva mai mare.

de asta ce zice-ti? am vazut-o la cativa metri si pot spune ca e o bijuterie.http://www.marinekart.com,sectiunea Products-brochure.nu ma pricep descurc prea bine cu calculatorul.

6.  

Senior Member mihaif99's Avatar
    Locația
    Bretagne Franta
    Posturi
    957

Imi place cum se duce marine-kart-ul cu Torqueedo! E fain!

Imi pare rau ca nu am intrebat si cat costa.

Quote Originally Posted by adrianix View Post
    Imi pare rau ca nu am intrebat si cat costa.
    www.marinekart338 8540 euro ,alte barci pentru pescuit faine si ieftine am gasit pe www.angelboote-xanten.de
    Last edited by ovidiu66; 16 Apr 2011 at 05:12 AM.

8540 de ani sa stea acolo.E scumpa rau pentru ceea ce face.Ma plimba pescarii prin delta de banii astia,vreo 20 de ani.O sa-mi cumpar una gonflabila,cu chila din fibra pe care sa o pot echipa cu un motor de 2,5 cp. si am rezolvat problema.

Quote Originally Posted by adrianix View Post
    8540 de ani sa stea acolo.E scumpa rau pentru ceea ce face.Ma plimba pescarii prin delta de banii astia,vreo 20 de ani.O sa-mi cumpar una gonflabila,cu chila din fibra pe care sa o pot echipa cu un motor de 2,5 cp. si am rezolvat problema.
    Eu am o pneumatica 3DTender ULTRA LIGHT RIB, cu chila din aluminiu, are 29 kg si o manevrez singur.Am pentru ea un Mercury de 9.9cp si zbor pe apa, cred ca merg cu peste 50km pe ora.Daca vrei mai multe detalii intra pe www.hibiscussport.ro si la sectiunea barci pentru pescuit intra pe ultra light rib.O sa vezi si un film de prezentare cu rib-ul de 240 cu motor de 2.5cp.In partea de jos a sectiunii o sa vezi trei poze cu rib-ul de 270, cu motorul de 9,9cp, este barca mea si o transport pe barele transversale de la Octavia Tour.Pozele le-am facut anul trecut in octombrie la prima iesire pe apa. Daca iti place viteza vezi ca au si modelul de 290, pe care merge motor de 15cp. Eu as fi cumparat modelul de 290, dar anul trecut nu aveau decat 270 si fiind dornic sa ies pe apa l-am cumparat.Intre motorul de 9.9cp si cel de 15cp de la Mercury nu este diferenta decat de 100 euro.Avantajul la 9.9cp este greutatea ,are doar 38kg fata de 52kg cel de 15cp.Pentru o singura persoana este suficient 9.9cp, barca intra imediat in planaj(eu am 95kg), cu doua persoane planeaza mai greu.Daca tot iti doresti un rib avantajul la astea cu chila din aluminiu este ca sunt foarte usoare fata de cele cu chila din fibra. Eu daca ar fi sa cumpar un rib as cumpara in momentul asta 290-ul cu motor de 15cp, chiar daca ma cocoseaza putin motorul(merita distractia).Daca nu vrei planaj, merge pe oricare dintre modele si 2,5cp.Un rib fain de 290 au si American Nautics ,are chila din fibra, este misto barca, este lucrata fain dar are 64kg.(www.american-nautics.ro). Am si un film cu rib-ul meu dar sunt pe dinafara cu postarile pe net.

Page 1 of 2 12 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Pareri si comentarii....
    de bratulescu īn topicul Discuţii pe uscat
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 15 Mar 2011, 10:37 AM
  2. Guleta turceasca, pareri
    de arvicont īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 26
    Ultimul post: 18 Jan 2011, 10:50 AM
  3. constructie Cruiser planuri pareri ..
    de aldo īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 29
    Ultimul post: 22 Dec 2009, 02:19 AM
  4. Astept pareri
    de Laur īn topicul Barca mea
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 2 Mar 2009, 12:13 AM
  5. starcraft starfire 1600 dc
    de romica īn topicul Bărci pentru pescuit
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 1 Feb 2009, 12:03 PM

Tags for this Thread