Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14

Topic: Targ nautic

Senior Member lipan's Avatar
    Locația
    Bucuresti,
    Posturi
    1.080

Am un prieten care a văzut o expoziţie la Dusseldorf (nu de bărci) īntr-o zi.
    A plecat sāmbată dimineaţa de pe Otopeni, cu o cursă directă fireşte, a luat un autobuz special de pe aeroport, a ajuns la expoziţie devreme că a aşteptat să se deschidă, a văzut expoziţia, după care seara a avut cursa de īntoarcere, tot pe Otopeni. Bilet luat cu trei luni īnainte, la ofertă, nu la low cost, la costat 250 euro. Cam mult, e drept.
    Acum zice că nu mai sunt curse directe. Merită văzut īnainte cu două, trei luni.

E adevărat 4 barcaholici īntr-o maşină, sau 9 īntr-un microbuz, iese mult mai ieftin.
    Să vă ţină Dumnezeu obiceiul!

Quote Originally Posted by lipan View Post
    Am un prieten care a văzut o expoziţie la Dusseldorf (nu de bărci) īntr-o zi.
    A plecat sāmbată dimineaţa de pe Otopeni, cu o cursă directă fireşte, a luat un autobuz special de pe aeroport, a ajuns la expoziţie devreme că a aşteptat să se deschidă, a văzut expoziţia, după care seara a avut cursa de īntoarcere, tot pe Otopeni. Bilet luat cu trei luni īnainte, la ofertă, nu la low cost, la costat 250 euro. Cam mult, e drept.
    Acum zice că nu mai sunt curse directe. Merită văzut īnainte cu două, trei luni.

E adevărat 4 barcaholici īntr-o maşină, sau 9 īntr-un microbuz, iese mult mai ieftin.
    Si mai distractiv

Intrebarea e: se merge la expo pentru clatirea ochiului si reverie, sau se pune si de-o lista de cumparaturi ?

Multumesc tuturor pentru informatii. E prea devreme pentru a face planuri in ce priveste perioada de inceput a anului viitor,dar evenimentul ma intereseaza si asi vrea sa merg. Imi e cam frica de avion asa ca o plimbare cu masina,impreuna cu mai multi barcaholici e mult mai bine venita. Vorbim in apropierea evenimentului.La -muritorii de rand-ma refer atunci cand cand vad lucruri care sunt accesibile unei categorii mai mari de oameni. Stiu ca e o pasiune scumpa dar ca sa merg pana in germania si sa vad doar niste vapoare la care nu pot nici macar sa visez....,nu ma intereseaza. Descrierea facuta de tine,nmmarine imi starneste curiozitatea si vreau sa vin. Si daca voi veni poate fac si niste cumparaturi.

Lipane, daca ajungi la Dusseldorf la expozitia de barci, la pariu ca nu iti ajung nici 3 zile. Anul acesta au fost expuse 1870 ambarcatiuni, mici,mari, slabe, grase.. asta fara accesorii, fara hala cu maniacii wakeboard-ului si a ski-ului nautic.. Daca poti si ai posibilitatea, mergi o data, si vorbim dupa..sigur iti va place !
    Curse directe sunt - vezi Lufthansa - intreaba din vreme si poate te va costa mai putin.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Alte topicuri asemănătoare

1. capcompas.ro, un nou forum nautic
    de Vali īn topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16 Apr 2011, 08:35 AM
  2. Intalnire la Salonul Nautic
    de Admin īn topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 162
    Ultimul post: 7 Mar 2011, 02:36 PM
  3. Club nautic in Mangalia
    de rou01 īn topicul Probleme legislative