O rugaminte catre .... cine poate sa ajute la desfasurarea unei regate FOARTE mici

Salut pe toti membrii forumului

Nu stiu daca postez la sectiunea corecta, imi cer scuze in cazul unei erori si sper sa fiu corectat de catre moderatori.
Reprezint nou infiintata Asociatie Romana Micro Magic, entitate non-profit avand ca scop organizarea de regate de veliere Micro Magic. Ce este Micro Magic? O mica barcuta cu vele, de numai 60 cm lungime, comandata prin radio, care m-a entuziasmat pe mine si pe inca cativa "muritori" din Romania. Mai multe despre acest model, despre filozofia ce sta la baza, despre ce se intampla pe aceasta "scena"se poate afla de pe siteul nostru (deocamdata incomplet, se lucreaza la el) sau pe Micro Magic International (MMI): News.

In 2010 am organizat 2 regate - pilot cu numar redus de participanti (ca 6 persoane detinatori ai modelului).
In 2011 avem in vedere 5 regate. Prima dintre ele se desfasoara pe sambata 07.05.2011 pe lacul Baneasa (cu sprijinul ALPAB). Intre multe alte probleme inerente inceputului ne lovim de una destul de spinoasa, problema pe care v-o supun atentiei: lipsa arbitrilor calificati. Regulamentul dupa care se desfasoara regatle MM este cel ISAF, cu unele simplificari.

Este cineva dintre D-voastra care are cunostintele necesare precum si placerea de a ne da o mana de ajutor in acest sens? Mai precis de a arbitra la sfarsitul acestei saptamani mica noastra intalnire pe lacul Baneasa intre orele 9:00 - 12:30. Daca da, am rugamintea de a se anunta la andrei@micromagic.ro.
Desigur, oricine doreste a de alua parte la intalnire, de a privi si, de ce nu? de a deveni membru activ al comunitatii noastre, este, deasemnea, binevenit!

Va multumesc pentru atentie

Cu stima
Andrei PETRE
 
Este unul dintre scopurile Asociatiei noastre: afilierea la organizatia internationala. Ca sa se intample acest lucru, conform Constitutiei Organizatiei MM International, trebuie indeplinite anumite criterii de aderare. Incercam sa indeplinim acele criterii
 

Back
Sus