Bărci de vis

Mă numesc Sică Velicu, sunt din Giurgiu. Acum câţiva ani am urmărit serialul Dream Boats cu foarte mult interes şi totodată regret că nu am avut, la momentul respectiv, tehnologia să pot înregistra serialul. De aceea, am notat totul pe caiet şi apoi am transpus în Word. Şi ca să nu uit detaliile tehnice, am făcut schiţe pe care, de asemeni le-am reprezentat în format bitmap (la momentul respectiv habar nu aveam de formatul vectorial). Nu le-am pus pe net fiindcă nu am ştiut că sunt atâţia semeni de-ai mei interesaţi de această chestiune. De îndată ce am intrat pe acest topic, am priceput că aşi putea fi de folos, aducând ceva informaţii în plus. Dar ghinion, HDD-ul extern pe care am stocat informaţiile nu vrea să meargă. O fi de vină calculatorul sau HDD-ul, nu ştiu dar am să-i dau de cap. Imediat ce voi reuşi să-l accesez am să vin cu informaţii despre locaţia unde am să postez atât partea scrisă, cât şi partea cu schiţele. Dar adresez şi eu rugămitea lui Lipan să-mi spună paşii pe care-i am de urmat ca să pot descărca serialul, eu nefiind informatician de profesie nu m-am descurcat. Sau să mă contacteze pe adresa de mail sicavelicu@yahoo.com ca să pot veni în Bucureşti să iau serialul direct de la sursă, distanţa dintre Giurgiu şi Bucureşti e de doar 60 Km. Ori să mi le trimeată prin Curier Rapid, Fan Curier sau orice alt provider de transport, eu suportând toate cheltuielile de înregistrare şi transport. Cu mii de mulţumiri transmit tuturor barcaholicilor toate urările mele de bine. Al dumneavoastră prospăt barcaholic, Sică Velicu.
 
Le multumesc colegilor Nicu, Lipan si Sica Velicu, datorita lor dvd-urile cu documentarul Dreamboats au ajuns si la mine. Am reusit sa comprim toate episoadele, iar un prieten le-a lipit cap la cap, asa ca avem tot filmul dintr-o bucata.
Se poate descarca de aici: http://we.tl/3gO1aqhMJl
 
Eu am primit de la maestrul velar, mii de multumiri maestre! si am putut descarca si de la Imi in cateva minute, vezi mesajul #23.
 
Eu am primit de la maestrul velar, mii de multumiri maestre! si am putut descarca si de la Imi in cateva minute, vezi mesajul #23.

Slavă Domnului, că de când încerc să aflu dacă le-ai primit. Am trimis şi pm.
Eu vreau doar să-mi cer scuze pentru întârziere.
Chiar cu întârziere sper să vă bucuraţi de el.
Mulţumim Imi!

Numai bine.
 
Ultima editare:

Back
Sus