Eurosail - Cursuri RYA
Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 10 of 52

Topic: Navigatia solitara noaptea

Default Navigatia solitara noaptea

.................................................
    Last edited by adrian.n; 7 Feb 2011 at 08:55 PM.

Quote Originally Posted by adrian.n View Post
    Am facut cam 13 zile offshore, cu mici pauze, da nu solitar, mi se pare un pic de nebunie sa dormi si sa mearga barca, e riscant, consider eu.
    Dormi putin, cate o ora doua sau chiar mai putin, dar de mai multe ori in 24 de ore.
    Stiu eu pe unul care doarme si cate o noapte intreaga: iese din Tomis, pune pe 55DA, se culca si se scoala dimineata cand ajunge pe la patforme!

e vb de Sorin ?

Quote Originally Posted by adrian.n View Post
    e vb de Sorin ?
    Ei si tu acuma!
    Nu-mi aduc aminte numele dar a reusit sa supravietuiasca de ani buni cu metoda asta!

Senior Member Vali's Avatar
    Locația
    Galati
    Posturi
    2.250

Quote Originally Posted by skipper View Post
    Dormi putin, cate o ora doua sau chiar mai putin, dar de mai multe ori in 24 de ore.
    Stiu eu pe unul care doarme si cate o noapte intreaga: iese din Tomis, pune pe 55DA, se culca si se scoala dimineata cand ajunge pe la patforme!
    Ma insel sau cam taie drumul vapoarelor care merg la Sulina?
    forum www.capcompas.ro , comunicare pertinenta in domeniul nautic

6.  

E dementza din punctul meu de vedere, stai la mare risc, daca ala cu vaporul nu e atent....

Senior Member Vali's Avatar
    Locația
    Galati
    Posturi
    2.250

E democratie, Adi, deci poti fi si dementi din-astia
    forum www.capcompas.ro , comunicare pertinenta in domeniul nautic

Nu am zis ca am ceva impotriva lor, am zis ca eu nu as face asa ceva. Am mers noaptea de mi-a sarit basca, prin Bonifacio fugeam de un vapor de nu aveam aer, sa mor ca era mare rau, daca nu ma vazuse, asa ca mai simplu ma duceam io la mal

Quote Originally Posted by Vali View Post
    Ma insel sau cam taie drumul vapoarelor care merg la Sulina?
    Taie tot: drumul pescarilor din Mamaia, petrolierelor de la Midia, pescadoarelor din larg de Midia, mahunelor de la Portita, Navelor de aprovizionare a platformelor, navelor ce cauta adapost dupa Sacalin, cele ce vor sa intre pe la Sfantu. Zici ca e tramvai pe sine: fixeaza echea in doua saule si tot inainte!
    Eu l-am intrebat odata daca i-a invatat pe-ai lui sa faca coliva!

Senior Member
    Locația
    BUCURESTI & Marina Mangalia
    Posturi
    791

Democratia nu scuza dementa .

In plus , la regulament scrie ca : " Orice navă trebuie să asigure īn permanenţă o veghe vizuală şi auditivă corespunzătoare, folosind īn acelaşi timp toate mijloacele disponibile potrivit cu īmprejurările şi condiţiile existente, īn aşa fel īncāt sa permită o apreciere completă a situaţiei şi a pericolului de coliziune."

Insa NU exista navigator normal la cap care sa faca ceea ce s-a descris ca fiind o practica curenta a cuiva din Portul Tomis . Pur si simplu este o aberatie .
    FAIR WINDS !

Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii .
    (asta mi-a placut asa de mult ca am preluat-o de pe forumul motociclism.ro )

Can you handle life ? Ideea e sa mori tanar , dar cat mai tarziu posibil.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks