Inchiriere velier Elysea - Marea Neagra

Pentru aceasta vara va propun o altfel de activitate pe litoral.. Barcuta (Elysea), se inchiriaza doar cu skipper, capacitate de acomodare este de 4 persoane, in doua cabine duble,are un grup sanitar cu dus si toaleta si un mini liviving cu bucatarioara.

Pentru plimbari de zi, fara acomdare, are o capacitate de 8-9 persoane.

Daca se doreste ambaractiunea pentru un numar mai mare de persoane, va putem pune la dispozitie si alte ambarcatiuni.

Pentru mai multre detalii si rezervari va stau la dispozitie.

poze: Facebook ... 0244703081

Dana Stefan
0722 947 950

Extrasezon (1 ianuarie-1 iunie, 1 octombrie-31 decembrie):
 1 persoana/zi in grup- 200 RON
 2 persoane/zi in grup - 300 RON
 2 persoane/zi exclusiv – 400 RON
 2 persoane/2 zile si 1 noapte exclusiv - 600 RON
 rezervare toata barca (max. 10 persoane)/zi - 1000 RON
 rezervare toata barca (max. 10 persoane)/1 week-end - 1800 RON
Sezon (1 iunie – 31 septembrie):
 1 persoana/zi in grup - 300 RON
 2 persoane/zi in grup - 450 RON
 2 persoane/zi exclusiv – 550 RON
 2 persoane/2 zile si 1 noapte exclusiv - 800 RON
 rezervare toata barca (max. 10 persoane)/zi - 1500 RON
 rezervare toata barca (max. 10 persoane)/1 week-end - 3000 RON

Tarifele mentionate sunt pentru weekend. In timpul saptamanii se opereaza o reducere de 20%.

Pentru team-building, si alte evenimente(week-end-uri la Balcick sau de ce nu o saptamana pana la Istanbul)...stabilim de comun acord.
 
Hanse 32

Elysea este un velier de 32 de picioare, 9,33m, marca Hanse 32, este construita in 2008 si cumparata la sf lui 2009, de anul acesta este spre inchiriere. Skipperul pe Elysea sunt eu.

Atasez poze.
 

Atașamente

  • DSC09296.jpg
    DSC09296.jpg
    45.7 KB · Vizualizări: 271
  • DSC09306.jpg
    DSC09306.jpg
    34.1 KB · Vizualizări: 231
  • DSC09308.jpg
    DSC09308.jpg
    25.3 KB · Vizualizări: 226
  • DSC09310.jpg
    DSC09310.jpg
    51.4 KB · Vizualizări: 236
  • DSC09314.jpg
    DSC09314.jpg
    48.3 KB · Vizualizări: 226
  • DSC09320.jpg
    DSC09320.jpg
    33.7 KB · Vizualizări: 219
  • DSC09316.jpg
    DSC09316.jpg
    67.7 KB · Vizualizări: 233
  • DSC09319.jpg
    DSC09319.jpg
    54.5 KB · Vizualizări: 220
  • 002.jpg
    002.jpg
    58 KB · Vizualizări: 230
  • Hanse_320_Veuvisa_460_1.jpg
    Hanse_320_Veuvisa_460_1.jpg
    68.3 KB · Vizualizări: 224
Nu vreau sa fiu răutăcios , dar se înghesuie cineva la tarifele astea ????? Care știe cât e locul în dubla BB la Vega în Mamaia ? Știu o sa spuneți ca nu e acelas lucru, dar totuși e pentru Români din România ? Simpatic skipperul ! :)
 
Nu vreau sa fiu răutăcios , dar se înghesuie cineva la tarifele astea ????? Care știe cât e locul în dubla BB la Vega în Mamaia ? Știu o sa spuneți ca nu e acelas lucru, dar totuși e pentru Români din România ? Simpatic skipperul ! :)

Si mie mi s-a parut un pic piperat... pentru trei secunde, apoi am realizat ca pretul nu e in EURO ci IN LEI

Mi se pare extrem de rezonabil, pentru ca trebuie acoperite: intretinerea, taxele de docare, amortizarea barcii, plata skiperului, etc.
 
Ultima editare:
:)

Multumesc pt aprecieri:)

Asa este! scorul nu este tocmai mic, dar nici pe noi nu scrie Croatia:).
Cum spunea si Mihai99...sunt multe costuri la mijloc.

Nu te gandi ca se imbogateste cineva din toata chestia asta...la mijloc sunt pasionati, care fac asta cu mare drag, si care incearca sa si traiasca...sa-si duca pasiunea mai departe...si sa ii faca si pe altii sa indrageasca sportul acesta:)E mult mai usor de respirat cand macar o mica parte din costuri e acoperita:)

Pentru cineva care incearca ideea pt prima oara si se decide sa inchirieze pt. o saptamana o ambarcatiune in afara...si surpriza ajunge acolo si ii e rau o saptamana intreaga, nu e compromisa situatia si vacanta? uite asta e o oprtunitate sa te verifici, pe tine si pe cei dragi daca sunteti apti de o astfel de vacanta:)

Si nu toata lumea are timp sa plece cu spatamanile in afara, asa ca pentru astamparat pofta suntem noi....

Si as putea sa continui cu multe alte argumente...dar ma opresc aici...

Cine stie cunoaste:)

P.s ai idee cat e sa inchiriezi un skyjet pt juma de ora?:)

Va astept cu drag la mare, si sa ne vedem pe apa!:banana:
 
Intr-adevar simpatic skipperul !
Nu am idee cat e skyjet pt juma de ora. Dar cu siguranta imi aduc aminte cat am platit
pentru 2 saptamani (inceputul luni Iunie ) pentru una bucata sun odyssey 40 in Grecia / Alimos / Kavas
2500 euro (inclusiv un super skipper , pe prietenie).
Dar promit ca la prima escala pe litoral daca e loc vin si eu o tura .
 
Se organizeaza ceva vara aceasta ceva iesiri ? Daca da atunci fac o excursie si pentru scuba si pentru navigat daca nu atunci nu merg la marea neagra . :sail: :iupi: :sail:
 
bafta, rabdare si curaj, presupun ca nu asta e afacerea de baza,
sper sa neintalnim pe MN,
apropo unde aveti baza?
 
Ahoy,

Preturile din acest sezon sunt:

O plimbare de cateva ore(3-5 ore) in cursul saptamanii este de 150 de euro/ ambarcatiunea. capacitate la plimbare max 10 oameni.

O plimbare de cateva ore in week-end este de 200 euro/ ambarcatiune.

Inchireiere 3 zile in cursul saptamanii 500 euro/ambracatiune

Capacitate dormit pe ambarcatiune 4 persoane in doua cabine duble si doua locuri in salon.


Inchiriere week-end (vineri- duminica) 600 euro/ambarcatiune.

Skipperul este inclus.

Barcuta se afla in portul Tomis.

Pentru rezervari tel: 0722 947 950
 
buna,ati fost recomandat de colegi:D
as fii interesat de o plimbare in larg(mai lunga,pt. a vedea delfini ,pt. a petrece o dupa masa pe mare)
imi puteti furniza mai multe informatii?
ar fi de vorba de 2 persoane adulte (respectiv eu si perechea mea),si o sa ma aflu in perioada 20-30 august in eforie nord
astept un raspuns preferabil pe mail;szatyimaci @ yahoo.com
multumesc anticipat!
 
Buna :)

Sunt noua pe aici... Vroiam sa intreb daca se poate inchiria si in noiembrie pt un sfarsit de saptamana :) Si daca e sigur.. marea e mai agitata. Multumesc anticipat :eek:
 

Back
Sus