incepator

Buna.
Sunt din Mures si am cumparat o iola Guteron Simon 485 ,cau pe cineva care sa ma invete sa navighez cu ea .
 
Târnăveni, zi toridă din luna lui Cuptor... În umbra ruinelor cândva falnicului Combinat Chimic, dintr-un garaj, îşi face apariţia contrastând puternic cu peisajul din jur, un frumos fluture portocaliu cu aripi albe. După tinereţele petrecute pe apele lacului Constance se retrage acum pe plaiurile noastre cu gând sa-i fie tovarăş de isprăvi nautice proaspătului nostru coleg de forum cu care stabilim o ieşire pentru weekend-ul următor....
- Vine potopuuuuu??? se aude din drum o voce dintr-o căruţă ce trece în goana cailor
 

Atașamente

  • poze 074.jpg
    poze 074.jpg
    78 KB · Vizualizări: 269
  • poze 048.jpg
    poze 048.jpg
    32.9 KB · Vizualizări: 275
Târnăveni, zi toridă din luna lui Cuptor... În umbra ruinelor cândva falnicului Combinat Chimic, dintr-un garaj, îşi face apariţia contrastând puternic cu peisajul din jur, un frumos fluture portocaliu cu aripi albe. După tinereţele petrecute pe apele lacului Constance se retrage acum pe plaiurile noastre cu gând sa-i fie tovarăş de isprăvi nautice proaspătului nostru coleg de forum cu care stabilim o ieşire pentru weekend-ul următor....
- Vine potopuuuuu??? se aude din drum o voce dintr-o căruţă ce trece în goana cailor

Salut gigi,
am vazut si eu barci din astea pe Herastrau, dar numai stiu cum se numesc(Star, 470,....?)
Calatorii frumoase cu ea!





LE: daca citeam tot topicul ma lamuream:D
 
:eek:le:

Ar trebui sa va faca primarul din Tg. Mures un lac mare acolo :) ... ca meritati!

Pe naiba, ca ne-a luat si apa din Mures:). Aseara am fost cu "armatorul" sa-si probeze caiacul dublu si..... surpriza: Muresul scazuse cu mai mult de 1 metru in amonte de baraj facand imposibila coborarea la apa. Vina nu e a primarului ci a celor de la Ape care executa reparatii la baraj.
 
Târnăveni, zi toridă din luna lui Cuptor... În umbra ruinelor cândva falnicului Combinat Chimic, dintr-un garaj, îşi face apariţia contrastând puternic cu peisajul din jur, un frumos fluture portocaliu cu aripi albe. După tinereţele petrecute pe apele lacului Constance se retrage acum pe plaiurile noastre cu gând sa-i fie tovarăş de isprăvi nautice proaspătului nostru coleg de forum cu care stabilim o ieşire pentru weekend-ul următor....
- Vine potopuuuuu??? se aude din drum o voce dintr-o căruţă ce trece în goana cailor

Ce faci Gigi !??! AI inceput asa frumos si ne abandonezi ? :)
Facusem o pauza sa-mi iau o cafea si acum o beau fara poveste :)
 
Niţică răbdare monşer... că nu trece muza pe la mine în fiece zi. Puneţi o vorbă bună la Eol şi de luni sper s-aveţi de citit:)
 
A venit şi mult aşteptatul weekend. Ne întâlnim pe malul lacului, cele două bărci (Gouteron şi Miniegoist) împreună cu echipajele. Eol, parcă ştiind că va avea de-a face cu începători suflă încetişor...
Surpriză, echipajul de pe Gouteron renunţă la vele pentru o partidă de pescuit. Se pare că doar după pregătirea teoretică de vinerea trecută virusul n-a prins aşa că îi lăsăm la ale lor şi ne vedem de drum.
La întoarcere însă, îi vedem trebăluind în jurul bărcii şi velele se ridică. Deşi la orizont apar nori care promit furtună, vântul stă să moară. Cu ultimele răsuflări ne scoate în larg pentru o tură scurtă în care mă străduiesc să-l dăscălesc pe proprietar...
Spre seară ţârâie telefonul:
- Alo, după ce ai plecat am ieşit singur cu barca! Sunt 50% virusat...
 

Atașamente

  • spre locul de pescuit.jpg
    spre locul de pescuit.jpg
    36.9 KB · Vizualizări: 192
  • la pescuit.jpg
    la pescuit.jpg
    111.5 KB · Vizualizări: 188
  • recapitulare armare scota randa.jpg
    recapitulare armare scota randa.jpg
    79.5 KB · Vizualizări: 204
  • inoculare virus.jpg
    inoculare virus.jpg
    39.6 KB · Vizualizări: 198
Vreau sa o vand iola. Nu am sa ii fac nici un repros pur si simplu vreau sa imi iau ceva mai mare .
Pretul pentru iola ESTE DE 450 de euro si face toti bani .Nr de tel este 0751328404.
 
De obicei trecerea la ceva mai mare se face dupa cel putin un sezon, nu dupa o iesire sau doua. Cred ca te -ai virusat rau de tot. Daca iola este complet echipata si in stare buna (asa pare din poze) pretul este foarte bun.
 

Back
Sus