Echipament foto - video

Poate ca sunt practici, dar un macro sau un super-macro cred ca e cam exclus. Dar daca vrei neaparat sa te bagi cu nasul printre tentaculele unei anemone de mare, poti obtine un super-macro de neuitat :D
 
Nu sunt buni au fost incercati de scafandri si nu merita. Ca si ochelari de scafandru nu sunt deloc practici nu etansaza bine nu poti sa focalizezi un anumit obiect bine sub apa .
Daca doriti o camera mica si ok e GoPro HERO HD se gaseste si aici : www f64.ro/camera-video-digital-hero-hd-wide.html .
Cu singura obiectivitate ca daca se doreste filmari clare sub apa adica cristal atunci mai trebuieste luata si o alta carcasa care corecteaza problema subagvatica, carcasa de la : http://www eyeofmine.com/gopro/underwater/index.html

Imaginile filmate cu o astfel de camera sunt superbe am vazut si in dinamica mare gen motocicleta in offroad.
 
merci de informatie.. eu unu chiar am avut un aparat cu carcasa dar l-am uitat pe plaja dupa ce am facut ceva apnee si a facut condens si n-a mai mers aparatul...nu mi-la reparat nimeni.. si de 2 ani incerc sa sper ca poate-mi iau altul
 
Eu am un aparat de foto sony acuma dar am sa renunt la el in favoarea unei camere de filmat gopro hero hd .
E bun de 7 mp si rezista pina la 40m sub apa nu am avut probleme cu el pina acuma, nici pe uscat nici in apa cu carcasa.
Condens risca sa faca orice aparat cu carcasa, solutii sunt multiple ca sa nu faca condens.
Daca vrei doar aparat foto sunt cele de la canon care sunt bune, iar daca vrei camera video subagvatica mica si ergonomica atunci e solutia de mai sus.
 
asa cum zice si evic29, gopro este referinta in materie de filmari pentru oamenii activi. singurul lucru nasol cu el e cand trebuie sa selectezi/editezi footage-ul. ia o vesnicie : )
 

Back
Sus