club kaiac canoe

va salut pe totii membrii forumului cu primul meu mesaj.

Vreau sa va intreb niste lucruri elementare pe care eu nu le cunosc.

Nu practic acest sport kaiac canoe , dar vreau sa il practic.

Am pracitcat diferite sporturi de performanta mai apropiate fata de acest sport sunt : innot si culturism .

Ce sansa am pt a intra intr un club avand in vedere ca am doar 175 cm inaltime si varsta de 22 ani.
sunt din tg mures.

multumesc.
 
Bine ai venit!

Vrei sa practici activitatea asta pentru recreere (plimbari in natura) sau vrei sa faci performanta?

Pentru recreere iti trebuie doar un caiac, o padela, un mijloc de transport pentru ele si timp liber.

Daca vrei sa faci performanta cauta un club apropiat de tine si vezi care sunt conditiile.
 
raspund din start performanta.
dar ca sa vad ca am chemare pt acest sport fara a l practica si a face cate va antrenamente , cred ca nu ar putea spune nimeni.
in jurul tg muresului care ar fi un club apropiat am inteles ca si in mures au fost, dar nu stiu cum iau legatura cu ei.
multumesc frumos !
 
Buna tuturor,
Din pacate in Tg Mures nu mai exista club de caiac -canoe, mai ales din cauza barajului de la week-end.( nu se poate iesi pe mures)
Insa suntem mai multi care practicam caiac de white-water, si cativa care au caiace de tura. Caiacele de " performanta " sunt rare,
anul acesta nu le-am vazut pe apa ( mai demult se antrenau pe Mures intre cele doua baraje) .
 
Targu Mures, Vincentiu !! :) :)

@ DanCanoe: DIn punct de vedere al unui antrenor, pentru performanta e cam tarzior la 22 ani . Dar cum zice rusul, "where is a will , is a way! " . Daca muschiul poate, nervul tine pasul, da-i bataie ! :)
 

Back
Sus