Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12

Topic: Caut scandura de frasin

sunt de acord cu solpet stejarul este superior frasinului

frasinul este un lemn care putrezeste repede dar nu cred ca este o problema daca este inglobat in rasina corect

probabil ai nevoie de copasti (sipcile care se monteaza pe marginea de sus a cocii)

Da, la copastii. Nu vor fi inglobate in rasina. Vreau sa o fac conform specificatiilor constructorului cat mai mult posibil. M-am documentat in mai multe locuri inclusiv in cartea aceea tradusa in romaneste "Barci din lemn" si nimeni nu baga copastiile in fibra. Nici lacul nu-l recomanda unele persoane deoarece crapa cand lemnul se torsioneaza (apar mici torsiuni chiar daca insesizabile). Pentru copastii recomanda uleiul . Dar voi merge totusi pe lac .

Multumesc pentru sfaturi. Am sa incerc sa caut. Eu am mari probleme sa gasesc lucruri daca nu sunt pe internet . Totusi incep sa ma conving sa pun brad sau pin laminat pentru ca este prea mare alergatura pentru materiale la noi si sa fac o cruce mare ca sa functioneze . Am crezut ca exista vreun comerciant de cherestea care nu a stiut sa-si faca reclama pe internet si ca o sa imi aratati cu degetul locul ).

Multumesc inca o data.

Sent from my iPad using Tapatalk

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Alte topicuri asemănătoare

1. caut un sfat
    de stoica laurentiu īn topicul Barca mea
    Răspunsuri: 36
    Ultimul post: 20 Jul 2011, 11:35 PM
  2. caut caiac
    de dragosewski īn topicul Caiac, canoe, canotaj
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 20 Jun 2011, 01:43 PM
  3. Caut scripeti
    de Taz īn topicul Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 3 Dec 2010, 11:01 PM
  4. caut ROLLFOK
    de Laur īn topicul Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 27 Aug 2010, 08:17 AM
  5. Caut echipaj
    de eol777 īn topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 6 Mar 2009, 11:34 AM

Tags for this Thread

Bookmarks