Results 1 to 8 of 8

Topic: Solutie bimini

Default Solutie bimini

La ultima iesire am observat ca bimini topul si-a pierdut din impermeabilitate.Am inteles ca exista un spray sau o solutie care rezolva problema.stie cineva?

mersi mult!crezi ca este bun,ca vad ca este mai mult pentru piele...auzisem de unele de la starbrite care sunt speciale pentru asta,dar nu stiu unde pot gasi

salut, vezi ca gasesti pt mai multe tipuri de material la "Himalaya", pe undeva prin spate la "Cocor".eu am folosit asa ceva la bocancii de munte facuti din cordura.

uite aici, poti comanda si on-line;
    http://www.himalaya.ro/ro/produs/imp...e--500ml--662/
    Last edited by impaiatu; 25 Oct 2011 at 10:44 AM.

unde gasesc acel material transparent ce se foloseste la vizoare si laterale ,si fermoare groase si lungi?
    Last edited by teo pes; 5 Jun 2012 at 03:48 PM.

6.  

Quote Originally Posted by teo pes View Post
    unde gasesc acel material transparet ce se foloseste la vizoare si laterale ,si fermoare groase si lungi?
    Fermoarele rezistente la intemperii si UV se gasesc la Polytex . Eu am cumparat asa ceva pentru a desparti prelata barcii in doua bucati, fiindca era prea mare si grea pentru a putea fi intinsa dintr-o bucata.
    Fermoarele se comporta excelent si astazi, dupa doua sezoane de stat in ploi si soare .
    Polytex au doua tipuri de fermoare pentru prelate, da un telefon si alegi dupa pret sau lungime.

Material transparent pentru prelata e posibil sa gasesti tot la ei.
    Eu am mai vazut la Hornbach, la materiale de constructie, role de asemenea material flexibil, de mai multe grosimi.

Salut Drago,
    Uite si solutia mea pentru biminitop-ul tau - Spray impregnare

Salut Drago,
    Uite si solutia mea pentru biminitop-ul tau - Spray impregnare

Alte topicuri asemănătoare

1. Solutie pentru un motor racit cu aer
    de whiteswan īn topicul Motoare de barcă
    Răspunsuri: 25
    Ultimul post: 12 Sep 2011, 10:31 PM
  2. Solutie pentru curatat barci
    de nmmarine īn topicul Dealeri de Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 7 Sep 2011, 05:35 AM

Tags for this Thread

Bookmarks